Vláda Velké Británie zrevidovala své cíle pro obnovitelná paliva do roku 2020

Vláda Velké Británie oznámila navýšení cíle pro využívání obnovitelných paliv v odvětví dopravy. Cíl pro rok 2020 je téměř 10 %. Britský průmysl tyto nové cíle vítá.

Vláda Velké Británie změnila svůj cíl na podíl obnovitelných paliv v benzínu a naftě. Povinnost obnovitelných pohonných hmot (RTFO – Renewable Transport Fuels Obligation) byla pozměněna tak, aby podíl obnovitelných paliv byl 9,7 % do roku 2020 a 12,4 % do roku 2032. To je nárůst o 4,75 % oproti původním plánům.

Očekává se, že nové cíle povedou k dosažení podílu 5 až 6 % obnovitelných paliv v celkovém palivovém mixu v dopravě.

Podíl plodin pro výrobu biometanu bude stanoven na 4 % v roce 2018. Do roku 2026 má klesnout na 3 % a v roce 2032 by měl klesnout k 2 %.

„Při pohledu do budoucna je jasné, že palivo s nízkými emisemi oxidu uhličitého má další potenciál přinést ekonomické benefity a snížit celkové emise oxidu uhličitého. Je tomu tak proto, že britský průmysl vyvíjí palivo vyrobené z odpadů a zbytků. Tato pokročilá biopaliva by mohla nabídnout významné úspory oxidu uhličitého bez obav o udržitelnost těch, které pocházejí z plodin. Díky využívání moderních zpracovatelských technologií jsou tato paliva využitelná pro zásobování letecké dopravy a nákladní dopravy při současném snižování oxidu uhličitého,“ uvedl britský ministr dopravy John Hayes.

Zatímco nové cíle vítá britský průmysl, obavy z narušení růstu počtu pracovních míst v odvětví biopaliv zůstávají.

Autor:Jedna odpověď na Vláda Velké Británie zrevidovala své cíle pro obnovitelná paliva do roku 2020

  1. Martin Hájek napsal:

    No možná by bylo zajímavé, kdybychom se dozvěděli, z čeho tedy vlastně Británie hodlá ty úžasné obnovitelné pohonné hmoty vyrábět. Neurčité povídačky o „odpadech a zbytcích“ jsou možná dobré pro novinový článek, ale na tomto serveru bych si představoval pohled trochu více „pod pokličku“.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *