apple-automobil

Apple musel odstoupit od ambiciózních plánů na výrobu vlastního elektromobilu

Společnost Apple musela drasticky slevit ze svých ambicí v oblasti automotive. Došlo tak k odchodu vývojářů z projektu a nyní již údajně Apple neusiluje o konstrukci vlastního vozu. Údajně však cílí na oblast autonomního řízení.

Stovky vývojářů ambiciózního projektu Titan byly přeloženy, propuštěny, případně bylo vyhověno jejich žádosti o odchod. Takové jsou alespoň informace ze zákulisí společnosti Apple. Celkem na projektu pracovalo kolem tisícovky lidí.

Vývoj by se mohl zaměřit na autonomní řízení automobilu

Projekt Titan se nyní údajně zaměří na vývoj autonomního řízení automobilů, které Applu může zajistit zakázky pro existující automobilky, případně pomoci k vývoji vlastního vozu v budoucnu. Počet lidí na projektu prý zůstává prakticky neměnný, jelikož došlo právě k náboru lidí na autonomní řízení. Do konce příštího roku by se mělo na základě výsledků rozhodnout, jaký bude finální směr projektu.

Apple však není první společností svého charakteru, která zjišťuje, že uspět v oblasti automotive není nic snadného. Na stejné lodi se ocitl i Google. Na rozdíl od společností vydělávajících na drobné elektronice a software, kde je značná marže, se totiž společnosti fungující v automobilovém průmyslu musí spokojit s maržemi hrubě pod 10 %.

Apple spustil projekt Titan již v roce 2014, kdy začal masivně nabírat lidi z oblasti automotive, kteří měli do roku 2020 vyvinout vlastní automobil. Nedávno došlo k výrazné restrukturalizaci vedení projektu, kdy byl do jeho čela nasazen veterán Bob Mansfield, osoba stojící za mnoha velmi úspěšnými projekty. Ten po zralé úvaze došel k závěru, že by bylo vhodné cíle projektu přehodnotit.

Zdroj úvodní fotografie: Automobile ItaliaNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *