Sídlo RWE v německém Essenu. Autor: Michael (Flickr)

Společnost innogy po odstupu CEO hledá nákladově úspornější strategii

Německá energetická společnost innogy zkoumá potenciální snížení výdajů napříč všemi sektory. Finanční nedisciplinovanost stála místo dnes již bývalého ředitele společnosti, Petera Teriuma, který byl od roku 2012 generálním ředitelem RWE a po rozdělení společnosti v roce 2016 nově vytvořené společnosti innogy.

Akcie innogy a mateřské společnosti RWE minulý měsíc zaznamenaly výrazný pokles hodnoty v reakci na předpovídaný pokles zisku odvětví distribučních sítí, obnovitelných zdrojů a prodeje v roce 2018 v důsledku vyšších investic.

„Představenstvo innogy v současné době přezkoumává diskreční výdaje ve všech segmentech za účelem dalšího snížení nákladů,“ uvedla společnost innogy v dnešní tiskové zprávě s dodatkem, že více informací poskytne spolu s ročními výsledky 12. března.

Diskreční výdaje jsou nákladové nebo kapitálové výdaje, které mohou být sníženy, nebo dokonce odstraněny v krátkodobém horizontu bez okamžitého dopadu na krátkodobou ziskovost podniku.

innogy – kapitálové náklady pro období 2017-2019, miliardy euro. Zdroj: innogy – Prezentace pro investory 11/2017

Generální ředitel innogy, Peter Terium, odstoupil ze své pozice 19. prosince po „přátelské dohodě s dozorčí radou“.  Dle prohlášení společnosti dozorčí rada obecně přivítala firemní a finanční strategii představenstva, viděla ovšem potřebu větší disciplíny v oblasti nákladů a cílenější růstovou a investiční strategii.

Terium byl prozatím nahrazen Uwe Tiggesem, vedoucím útvaru lidských zdrojů, dokud dozorčí rada nerozhodne o trvalém nástupci.

Ředitel RWE Peter Terium navrhnul snížení počtu zaměstnanců o několik tisíc. Zdroj: NET4GAS s.r.o.

Bývalý generální ředitel innogy, Peter Terium. Zdroj: NET4GAS s.r.o.

Štítky: ,


2 odpovědí na Společnost innogy po odstupu CEO hledá nákladově úspornější strategii

  1. Martin Hájek napsal:

    Snížení plánovaných investic innogy do OZE o 70 %. Energetická revoluce snědla své první dítě, další budou následovat.

    • Martin Černý napsal:

      Já si naopak myslím, že se z toho propadu dostanou, mají na to ještě 3-4 roky, než Němci vypnout elektrárny. P/E 15,85 a čtyřletý růst profit margin by mohl být dobrým základem. Na druhé straně růst odpisů z investit, které se nepovedly, může znamenat budoucí zatížení cash flow. Tedy úspora nákladů a hledání správné další strategie je na místě. Po analýze jak fundamentální tak technické může i vyjít kupovat jejich akcie, zvláště když budou dole.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *