Německá energetická společnost innogy zkoumá potenciální snížení výdajů napříč všemi sektory. Finanční nedisciplinovanost stála místo dnes již bývalého ředitele společnosti, Petera Teriuma, který byl od roku 2012 generálním ředitelem RWE a po rozdělení společnosti v roce 2016 nově vytvořené společnosti innogy.

Akcie innogy a mateřské společnosti RWE minulý měsíc zaznamenaly výrazný pokles hodnoty v reakci na předpovídaný pokles zisku odvětví distribučních sítí, obnovitelných zdrojů a prodeje v roce 2018 v důsledku vyšších investic.

„Představenstvo innogy v současné době přezkoumává diskreční výdaje ve všech segmentech za účelem dalšího snížení nákladů,“ uvedla společnost innogy v dnešní tiskové zprávě s dodatkem, že více informací poskytne spolu s ročními výsledky 12. března.

Diskreční výdaje jsou nákladové nebo kapitálové výdaje, které mohou být sníženy, nebo dokonce odstraněny v krátkodobém horizontu bez okamžitého dopadu na krátkodobou ziskovost podniku.

innogy – kapitálové náklady pro období 2017-2019, miliardy euro. Zdroj: innogy – Prezentace pro investory 11/2017

Generální ředitel innogy, Peter Terium, odstoupil ze své pozice 19. prosince po „přátelské dohodě s dozorčí radou“.  Dle prohlášení společnosti dozorčí rada obecně přivítala firemní a finanční strategii představenstva, viděla ovšem potřebu větší disciplíny v oblasti nákladů a cílenější růstovou a investiční strategii.

Terium byl prozatím nahrazen Uwe Tiggesem, vedoucím útvaru lidských zdrojů, dokud dozorčí rada nerozhodne o trvalém nástupci.

Ředitel RWE Peter Terium navrhnul snížení počtu zaměstnanců o několik tisíc. Zdroj: NET4GAS s.r.o.
Bývalý generální ředitel innogy, Peter Terium. Zdroj: NET4GAS s.r.o.

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *