E.ON Velká Británie

Zisk společnosti E.ON za první čtvrtletí klesl o více než třetinu

Německému energetickému koncernu E.ON v prvním čtvrtletí klesl zisk před úroky a zdaněním o více než třetinu na 1,04 miliardy eur (27,7 miliardy Kč), nepatrně tak zaostal za očekáváním. Na vině jsou hlavně vyšší náklady, delší údržbové práce na jedné z jaderných elektráren v Německu a velká konkurence v maloobchodním sektoru, oznámila dnes firma.

Analytici v anketě agentury Reuters v průměru očekávali zisk 1,07 miliardy eur. Společnost potvrdila, že hodlá vyplatit dividendu 0,30 eura na akcii a pro letošní rok ponechala výhled zisku před zdaněním v pásmu 2,8 až 3,1 miliardy eur.

Projekt P2G E.ONu ve Falkenhagenu v Německu. Zdroj: eon

Ilustrační foto

Na hospodaření podniku doléhá pokles průmyslové výroby, firma se ale také vzpamatovává z dlouhé restrukturalizace. V rámci plánu snížit do roku 2018 náklady o 400 milionů eur firma také propustí 1300 zaměstnanců, což jsou zhruba tři procenta celkové pracovní síly. E.ON chce rovněž o pětinu snížit investice.

E.ON působí od roku 1998 také na českém trhu. Dodává elektřinu pro zhruba 1,2 milionu zákazníků, zemním plynem pak zásobuje více než 220.000 odběratelů.

Autor:

Štítky:


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *