Belgie

Belgie – energetické statistiky

(Pro lepší orientaci v grafech je možné jednotlivé datové řady kliknutím na jejich název v legendě grafu zobrazovat/vypínat)

Počet obyvatel v Belgii

-2006200720082009201020112012201320142015
Počet obyvatel [mil.]10.5110.5810.6710.7510.8411.011.0911.1611.1811.24

Hrubá spotřeba energie v Belgii

-2006200720082009201020112012201320142015
Spotřeba energie [brutto] [mtoe]58.0556.9859.2456.6360.956.9854.6356.5753.5554.22

Energetická náročnost v Belgii

-2006200720082009201020112012201320142015
Energetická náročnost [toe/mil. EUR]166.21157.78162.83159.29166.81153.3146.78152.11141.64141.29

Závislost na importu energie v Belgii

-2006200720082009201020112012201320142015
Celková [%]79.5776.9281.175.6578.1975.4476.0877.4379.9784.32
Černé uhlí [%]96.9491.39105.5783.76100.7102.2194.5293.65103.2396.49
Ropa [%]100.33100.0100.2999.6899.94100.2799.75100.07100.14100.04
Zemní plyn [%]99.899.48100.3999.31100.27100.598.62100.52101.1799.33

Spotřeba energie podle sektoru v Belgii

-2006200720082009201020112012201320142015
Průmysl [%]33.9734.332.1930.2532.0633.1232.9432.8534.8633.23
Doprava [%]27.4129.1928.3329.5127.4929.5228.2826.6528.9429.19
Domácnosti [%]24.3823.1924.324.4125.0122.6923.6824.6621.6522.74
Služby [%]11.7910.9812.813.2213.3612.7112.9513.4712.3612.74
Zemědělství a rybolov [%]2.432.352.372.432.011.951.982.252.072.02
Ostatní [%]0.010.00.010.180.070.010.160.130.120.08

Podíl obnovitelných zdrojů na spotřebě energie v Belgii

-2005200620072008200920102011201220132014
Podíl OZE na konečné spotřebě [%]2.332.673.393.835.085.496.237.197.557.97

Spotřeba energie na obyvatele v Belgii

-2006200720082009201020112012201320142015
Energie na obyvatele [kgoe/capita]5522.685383.335554.025266.495618.315179.244923.735068.614789.354824.75

Spotřeba elektřiny na obyvatele v Belgii

-2006200720082009201020112012201320142015
Spotřeba elektřiny na obyvatele [kWh/capita]7858.727831.997751.677184.457685.587326.127364.957438.787258.227271.69


Zdroj dat: DG Energy
Zdroj titulního obrázku: freestock.ca

Štítky: ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *