Bulharsko

Bulharsko – energetické statistiky

(Pro lepší orientaci v grafech je možné jednotlivé datové řady kliknutím na jejich název v legendě grafu zobrazovat/vypínat)

Počet obyvatel v Bulharsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Počet obyvatel [mil.]7.637.577.527.477.427.377.337.287.257.2

Hrubá spotřeba energie v Bulharsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Spotřeba energie [brutto] [mtoe]20.420.0419.9317.517.7719.118.2316.7617.7418.51

Energetická náročnost v Bulharsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Energetická náročnost [toe/mil. EUR]593.23542.84509.17463.92464.92490.08467.82426.25445.46448.49

Závislost na importu energie v Bulharsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Celková [%]45.6150.6851.6945.0639.6136.0536.0737.7434.5435.41
Černé uhlí [%]92.299.69114.2593.6188.25102.92107.1688.9573.8694.88
Ropa [%]99.81100.19101.0198.5699.1398.1599.84100.3399.01100.51
Zemní plyn [%]89.9391.4696.2398.6192.6586.0883.3592.8394.0396.99

Spotřeba energie podle sektoru v Bulharsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Průmysl [%]38.6840.2736.3428.4528.9629.1627.9429.4629.0728.53
Doprava [%]28.9128.5231.0233.8932.3631.6233.3131.7634.4835.78
Domácnosti [%]20.6420.021.2124.6125.425.725.5225.5824.0523.09
Služby [%]8.968.659.5710.9111.1811.311.0710.9910.2810.43
Zemědělství a rybolov [%]2.812.581.872.142.092.212.162.212.111.96
Ostatní [%]0.0-0.010.00.00.00.0-0.010.00.020.21

Podíl obnovitelných zdrojů na spotřebě energie v Bulharsku

-2005200620072008200920102011201220132014
Podíl OZE na konečné spotřebě [%]9.369.579.2410.4912.1514.0714.2916.0518.9718.02

Spotřeba energie na obyvatele v Bulharsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Energie na obyvatele [kgoe/capita]2673.752645.962650.442344.142394.852591.112488.392300.212448.912570.19

Spotřeba elektřiny na obyvatele v Bulharsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Spotřeba elektřiny na obyvatele [kWh/capita]3524.273593.583811.923595.363651.833856.613800.213779.53819.383932.97


Zdroj dat: DG Energy
Zdroj titulního obrázku: freestock.ca

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *