Chorvatsko

Chorvatsko – energetické statistiky

(Pro lepší orientaci v grafech je možné jednotlivé datové řady kliknutím na jejich název v legendě grafu zobrazovat/vypínat)

Počet obyvatel v Chorvatsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Počet obyvatel [mil.]4.314.314.314.314.34.294.284.264.254.23

Hrubá spotřeba energie v Chorvatsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Spotřeba energie [brutto] [mtoe]9.7210.139.869.539.439.38.868.598.28.53

Energetická náročnost v Chorvatsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Energetická náročnost [toe/mil. EUR]210.89209.19199.4208.09209.47207.25201.93197.7189.63194.08

Závislost na importu energie v Chorvatsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Celková [%]49.0151.5754.5745.9546.5649.3848.9347.0343.7748.29
Černé uhlí [%]109.73101.87113.0489.34102.6598.4787.31110.6892.28102.45
Ropa [%]78.981.8677.7383.582.2383.8174.3281.1575.6279.61
Zemní plyn [%]8.09.1816.578.0718.0919.4937.0531.8628.5827.09

Spotřeba energie podle sektoru v Chorvatsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Průmysl [%]22.3522.8422.6819.6818.9418.4717.0916.9817.5816.55
Doprava [%]28.1629.829.1429.8728.729.2530.1631.0132.2931.99
Domácnosti [%]36.5834.6334.8636.7138.2337.7838.3137.7335.5636.71
Služby [%]9.559.449.8610.2610.7510.9310.9910.8210.8311.26
Zemědělství a rybolov [%]3.363.293.443.483.43.583.463.473.773.51
Ostatní [%]0.0-0.010.010.0-0.010.00.00.0-0.02-0.02

Podíl obnovitelných zdrojů na spotřebě energie v Chorvatsku

-2005200620072008200920102011201220132014
Podíl OZE na konečné spotřebě [%]23.822.7222.1722.0123.625.1125.426.7728.0627.87

Spotřeba energie na obyvatele v Chorvatsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Energie na obyvatele [kgoe/capita]2252.762349.122285.962210.552190.882168.142072.972014.481929.682017.6

Spotřeba elektřiny na obyvatele v Chorvatsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Spotřeba elektřiny na obyvatele [kWh/capita]3496.593566.453742.383599.013686.43667.953589.823536.253492.743631.21


Zdroj dat: DG Energy
Zdroj titulního obrázku: freestock.ca

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *