Dánsko – energetické statistiky

(Pro lepší orientaci v grafech je možné jednotlivé datové řady kliknutím na jejich název v legendě grafu zobrazovat/vypínat)

Počet obyvatel v Dánsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Počet obyvatel [mil.]5.435.455.485.515.535.565.585.65.635.66

Hrubá spotřeba energie v Dánsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Spotřeba energie [brutto] [mtoe]21.0420.5219.6818.9120.0418.617.9417.8116.816.77

Energetická náročnost v Dánsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Energetická náročnost [toe/mil. EUR]84.1481.3178.3979.2282.4375.4972.6371.4666.365.1

Závislost na importu energie v Dánsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Celková [%]-35.49-24.11-20.47-19.74-15.69-5.55-2.5612.212.2413.12
Černé uhlí [%]93.53100.41108.4498.0769.25111.193.690.74104.9385.01
Ropa [%]-110.93-94.99-81.18-64.94-68.84-63.32-31.21-20.9-19.38-4.96
Zemní plyn [%]-103.08-99.44-120.74-91.58-68.14-54.78-52.92-23.15-46.6-47.99

Spotřeba energie podle sektoru v Dánsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Průmysl [%]18.4117.8217.2915.6815.5316.2415.915.2215.4915.13
Doprava [%]34.4235.6735.6235.0733.3735.1934.1334.1336.2635.48
Domácnosti [%]28.3828.2928.529.9231.6629.7230.4930.9929.2830.51
Služby [%]13.012.7612.9713.4913.7113.1613.913.9813.4313.39
Zemědělství a rybolov [%]5.715.385.535.755.645.595.495.65.495.44
Ostatní [%]0.080.080.080.090.080.080.080.070.050.05

Podíl obnovitelných zdrojů na spotřebě energie v Dánsku

-2005200620072008200920102011201220132014
Podíl OZE na konečné spotřebě [%]15.9716.3517.7718.5719.9722.1423.525.6527.2829.18

Spotřeba energie na obyvatele v Dánsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Energie na obyvatele [kgoe/capita]3876.43766.423593.643431.043621.493345.493214.223179.582986.012962.34

Spotřeba elektřiny na obyvatele v Dánsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Spotřeba elektřiny na obyvatele [kWh/capita]6225.016145.676048.995705.395792.145693.425587.485552.045425.45424.3


Zdroj dat: DG Energy
Zdroj titulního obrázku: freestock.ca

Štítky: ,