EU_Flag_waving

Evropská unie – energetické statistiky

V této sekci jsou uvedeny základní energetické ukazatele Evropské unie. Data byla převzata ze statistik DG Energy.

(Pro lepší orientaci v grafech je možné jednotlivé datové řady kliknutím na jejich název v legendě grafu zobrazovat/vypínat)

Počet obyvatel v EU

-2005200620072008200920102011201220132014
Počet obyvatel [mil.]495.99497.85499.95502.01503.51505.15506.29507.45508.4509.54

Hrubá spotřeba energie v EU

-2005200620072008200920102011201220132014
Spotřeba energie[brutto] [mtoe]1831.271839.961810.481805.621701.441763.51697.861684.461666.61606.49

Energetická náročnost v EU

-2005200620072008200920102011201220132014
Energetická náročnost [toe/mil. EUR]149.67145.46138.8137.74135.75137.83130.4130.01128.38122.1

Závislost na importu energií v EU

-2005200620072008200920102011201220132014
Celková [%]52.1753.6152.7754.5353.5252.6353.9653.3453.1353.42
Černé uhlí [%]55.6958.7158.5764.3362.2457.962.2662.5564.567.94
Ropa [%]81.2682.9482.5484.1483.3884.685.6287.8887.9787.88
Zemní plyn [%]57.0760.2759.5361.7263.462.1667.0865.7965.2367.21

Spotřeba energií podle sektoru v EU

-2005200620072008200920102011201220132014
Průmysl [%]27.627.127.7126.4923.9524.7425.625.0925.1925.89
Doprava [%]31.031.5832.6632.0432.8231.332.831.8131.4433.22
Domácnosti [%]25.9125.6124.3925.4526.727.2525.4426.7526.9524.8
Služby [%]12.0512.3611.9612.8113.4313.5513.3413.5813.6413.31
Zemědělství a rybolov [%]2.442.32.282.252.312.272.32.282.322.33
Ostatní [%]1.01.051.010.960.780.890.530.490.460.46

Podíl obnovitelných zdrojů na spotřebě energie v EU

-2005200620072008200920102011201220132014
Podíl obnovitelných zdrojů [%]8.989.510.4211.0412.3512.8213.1214.3315.0215.96

Spotřeba energie na obyvatele v EU

-2005200620072008200920102011201220132014
Energie na obyvatele [kgtoe/capita]3692.123695.823621.33596.813379.133491.033353.553319.453278.113152.83

Spotřeba elektřiny na obyvatele v EU

-2005200620072008200920102011201220132014
Spotřeba elektřiny na obyvatele [kWh/capita]5615.265695.585705.485706.465392.875626.145508.225503.775450.385311.3


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *