EU_Flag_waving

Evropská unie – energetické statistiky

V této sekci jsou uvedeny základní energetické ukazatele Evropské unie. Data byla převzata ze statistik DG Energy.

(Pro lepší orientaci v grafech je možné jednotlivé datové řady kliknutím na jejich název v legendě grafu zobrazovat/vypínat)

Počet obyvatel v EU

-2006200720082009201020112012201320142015
Počet obyvatel [mil.]496.44498.3500.3502.09503.17502.96504.06505.17506.97508.5

Hrubá spotřeba energie v EU

-2006200720082009201020112012201320142015
Spotřeba energie [brutto] [mtoe]1839.581810.091804.651700.191763.781698.421685.081666.971607.411626.38

Energetická náročnost v EU

-2006200720082009201020112012201320142015
Energetická náročnost [toe/mil. EUR]145.18138.58137.53135.51137.61130.34129.93128.25121.7120.45

Závislost na importu energie v EU

-2006200720082009201020112012201320142015
Celková [%]53.652.7754.5553.5452.6254.0353.453.1253.4754.06
Černé uhlí [%]58.6958.5664.362.2257.8962.5262.7564.5368.0564.12
Ropa [%]82.9982.5584.2283.5384.5985.788.0388.0187.8788.44
Zemní plyn [%]60.2659.5361.7263.3962.1967.0865.7965.2567.3169.09

Spotřeba energie podle sektoru v EU

-2006200720082009201020112012201320142015
Průmysl [%]26.9427.6126.4123.8824.6225.5725.0825.0425.7625.31
Doprava [%]31.632.6832.0132.7931.3232.7731.7831.4733.2833.14
Domácnosti [%]25.6324.425.4926.7727.3425.4926.7727.0624.8525.31
Služby [%]12.4311.9612.8313.4613.5813.3413.5513.6413.3913.61
Zemědělství a rybolov [%]2.32.272.252.312.262.292.272.312.332.28
Ostatní [%]1.11.071.010.790.890.540.550.490.390.36

Podíl obnovitelných zdrojů na spotřebě energie v EU

-2005200620072008200920102011201220132014
Podíl OZE na konečné spotřebě [%]8.989.510.4211.0412.3512.8213.1214.3315.0215.96

Spotřeba energie na obyvatele v EU

-2006200720082009201020112012201320142015
Energie na obyvatele [kgoe/capita]3705.563632.533607.163386.233505.323376.813343.013299.853170.613198.36

Spotřeba elektřiny na obyvatele v EU

-2006200720082009201020112012201320142015
Spotřeba elektřiny na obyvatele [kWh/capita]5710.875723.585725.125407.385641.535537.335538.535478.875331.155395.16


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *