Finsko – energetické statistiky

(Pro lepší orientaci v grafech je možné jednotlivé datové řady kliknutím na jejich název v legendě grafu zobrazovat/vypínat)

Počet obyvatel ve Finsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Počet obyvatel [mil.]5.265.285.35.335.355.385.45.435.455.47

Hrubá spotřeba energie ve Finsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Spotřeba energie [brutto] [mtoe]37.537.335.9833.9237.135.8234.6834.1534.7733.16

Energetická náročnost ve Finsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Energetická náročnost [toe/mil. EUR]200.62189.69181.67186.7198.32186.64183.34181.88186.52177.49

Závislost na importu energie ve Finsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Celková [%]53.5652.8554.153.6447.852.8346.2648.5648.9246.82
Černé uhlí [%]88.0794.47113.19109.7785.53115.5285.5587.12118.5489.87
Ropa [%]101.45100.28100.1798.18101.0798.92100.85100.7199.32104.15
Zemní plyn [%]100.0100.0100.0100.0100.0100.099.9799.9399.8899.73

Spotřeba energie podle sektoru ve Finsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Průmysl [%]48.8347.4846.6241.4243.244.5442.9643.5243.6544.24
Doprava [%]17.9418.6218.8619.4618.4519.7319.1319.7119.4219.81
Domácnosti [%]19.3519.3219.6422.2122.1520.3221.5920.7320.6920.26
Služby [%]10.1110.110.4112.1111.7311.3711.9511.6911.7111.22
Zemědělství a rybolov [%]2.92.983.013.223.082.983.163.23.062.99
Ostatní [%]0.871.51.461.571.381.061.211.151.471.48

Podíl obnovitelných zdrojů na spotřebě energie ve Finsku

-2005200620072008200920102011201220132014
Podíl OZE na konečné spotřebě [%]28.830.0329.5931.3831.4332.4532.834.4436.738.69

Spotřeba energie na obyvatele ve Finsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Energie na obyvatele [kgoe/capita]7135.847067.96787.686367.636933.666663.666421.276292.256378.156059.3

Spotřeba elektřiny na obyvatele ve Finsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Spotřeba elektřiny na obyvatele [kWh/capita]16369.8416312.8215575.5614472.4915603.3114903.0514944.4614732.0414518.2714340.19


Zdroj dat: DG Energy
Zdroj titulního obrázku: freestock.ca

Štítky: ,