Francie – energetické statistiky

(Pro lepší orientaci v grafech je možné jednotlivé datové řady kliknutím na jejich název v legendě grafu zobrazovat/vypínat)

Počet obyvatel ve Francii

-2006200720082009201020112012201320142015
Počet obyvatel [mil.]63.2363.6564.0164.3564.6664.9865.2865.665.9466.49

Hrubá spotřeba energie ve Francii

-2006200720082009201020112012201320142015
Spotřeba energie [brutto] [mtoe]272.47269.64271.0259.06266.89258.04258.38259.22248.63252.81

Energetická náročnost ve Francii

-2006200720082009201020112012201320142015
Energetická náročnost [toe/mil. EUR]138.38133.79134.2132.18133.55126.49126.42126.11120.19120.67

Závislost na importu energie ve Francii

-2006200720082009201020112012201320142015
Celková [%]51.4750.3850.7550.9549.0248.8148.2548.0746.1246.0
Černé uhlí [%]105.8691.81109.7194.02100.6499.1594.5392.4497.5796.9
Ropa [%]98.798.1298.898.1798.2197.8899.2599.6398.0198.75
Zemní plyn [%]99.6196.4897.79100.8692.98103.3296.697.44103.6498.68

Spotřeba energie podle sektoru ve Francii

-2006200720082009201020112012201320142015
Průmysl [%]20.4820.3919.6717.6318.3219.4218.8119.4119.5619.97
Doprava [%]32.0233.0832.0532.9331.8634.4233.1632.3435.1134.7
Domácnosti [%]26.7225.1827.0628.0627.7526.0327.8828.5725.826.1
Služby [%]12.6713.1113.0814.7214.9215.0815.3915.3515.7715.62
Zemědělství a rybolov [%]2.892.862.863.022.913.172.993.023.23.07
Ostatní [%]5.225.385.293.654.231.881.761.310.560.54

Podíl obnovitelných zdrojů na spotřebě energie ve Francii

-2005200620072008200920102011201220132014
Podíl OZE na konečné spotřebě [%]9.569.3110.1611.112.1512.5511.113.4114.014.31

Spotřeba energie na obyvatele ve Francii

-2006200720082009201020112012201320142015
Energie na obyvatele [kgoe/capita]4309.154236.674233.964025.844127.653971.133958.153951.53770.43802.3

Spotřeba elektřiny na obyvatele ve Francii

-2006200720082009201020112012201320142015
Spotřeba elektřiny na obyvatele [kWh/capita]6751.986693.616760.746495.06868.196426.26650.026718.16290.526390.89


Zdroj dat: DG Energy
Zdroj titulního obrázku: freestock.ca

Štítky: ,