Irsko – energetické statistiky

(Pro lepší orientaci v grafech je možné jednotlivé datové řady kliknutím na jejich název v legendě grafu zobrazovat/vypínat)

Počet obyvatel v Irsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Počet obyvatel [mil.]4.214.344.464.524.554.574.584.594.614.63

Hrubá spotřeba energie v Irsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Spotřeba energie [brutto] [mtoe]15.6115.9415.7114.8415.1713.8613.7613.7113.5614.18

Energetická náročnost v Irsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Energetická náročnost [toe/mil. EUR]90.2888.891.5490.690.7582.9583.2682.0574.8561.98

Závislost na importu energie v Irsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Celková [%]90.9487.5490.6788.9286.6490.0585.0889.385.3288.69
Černé uhlí [%]100.1290.71112.34111.6579.3113.1990.53111.1896.67102.75
Ropa [%]101.58100.63103.6295.74101.63100.7595.81103.3698.15108.21
Zemní plyn [%]91.4991.5293.0594.6795.5295.8595.496.7796.4896.51

Spotřeba energie podle sektoru v Irsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Průmysl [%]20.7718.6218.3917.7717.9520.4820.5720.3420.8221.53
Doprava [%]41.2943.9641.5739.9839.4439.5938.7139.2341.5641.23
Domácnosti [%]23.3322.2724.1126.4827.5725.3825.8526.124.0624.18
Služby [%]12.1812.8913.6313.4812.7312.2112.5612.1511.4811.1
Zemědělství a rybolov [%]2.432.272.322.282.322.342.312.182.081.97
Ostatní [%]0.00.0-0.010.010.00.00.00.00.01-0.02

Podíl obnovitelných zdrojů na spotřebě energie v Irsku

-2005200620072008200920102011201220132014
Podíl OZE na konečné spotřebě [%]2.853.123.644.085.135.596.577.147.698.63

Spotřeba energie na obyvatele v Irsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Energie na obyvatele [kgoe/capita]3709.73672.253524.413282.03333.613031.83001.52985.132944.523062.9

Spotřeba elektřiny na obyvatele v Irsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Spotřeba elektřiny na obyvatele [kWh/capita]6149.725959.055983.725588.635587.525441.185272.655271.35240.695415.92


Zdroj dat: DG Energy
Zdroj titulního obrázku: freestock.ca