7378016424_7cfa6ba57e_o

Itálie – energetické statistiky

(Pro lepší orientaci v grafech je možné jednotlivé datové řady kliknutím na jejich název v legendě grafu zobrazovat/vypínat)

Počet obyvatel v Itálii

-2006200720082009201020112012201320142015
Počet obyvatel [mil.]58.0658.2258.6559.059.1959.3659.3959.6960.7860.8

Hrubá spotřeba energie v Itálii

-2006200720082009201020112012201320142015
Spotřeba energie [brutto] [mtoe]188.25188.09186.34173.73177.93172.48165.69159.51151.03156.17

Energetická náročnost v Itálii

-2006200720082009201020112012201320142015
Energetická náročnost [toe/mil. EUR]113.22111.48111.62110.1110.89106.88105.65103.597.9100.5

Závislost na importu energie v Itálii

-2006200720082009201020112012201320142015
Celková [%]85.8883.0382.8680.8482.6281.479.276.8375.9377.07
Černé uhlí [%]99.2999.41100.8597.4101.595.8396.7395.399.05100.53
Ropa [%]93.8693.2293.7594.694.4591.8392.2792.2690.6892.17
Zemní plyn [%]91.1887.0290.3188.690.5190.1590.2288.1189.6890.41

Spotřeba energie podle sektoru v Itálii

-2006200720082009201020112012201320142015
Průmysl [%]28.5828.2627.1123.6224.3324.4523.8622.6323.0822.35
Doprava [%]33.533.9832.7833.432.4933.9732.432.6535.3633.96
Domácnosti [%]23.9124.0325.0426.9927.5526.328.2128.8826.0727.91
Služby [%]11.4811.2812.6813.4113.2212.7913.0813.3712.9413.22
Zemědělství a rybolov [%]2.422.362.32.472.292.382.322.352.452.45
Ostatní [%]0.10.080.090.110.120.120.130.120.10.12

Podíl obnovitelných zdrojů na spotřebě energie v Itálii

-2005200620072008200920102011201220132014
Podíl OZE na konečné spotřebě [%]7.558.359.8311.4912.7813.0212.8815.4416.7417.07

Spotřeba energie na obyvatele v Itálii

-2006200720082009201020112012201320142015
Energie na obyvatele [kgoe/capita]3242.133230.423176.952944.563005.992905.42789.732672.62484.712568.75

Spotřeba elektřiny na obyvatele v Itálii

-2006200720082009201020112012201320142015
Spotřeba elektřiny na obyvatele [kWh/capita]5317.855312.575273.694915.485056.85084.34996.144815.234631.224728.68


Zdroj dat: DG Energy
Zdroj titulního obrázku: freestock.ca

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *