Kypr – energetické statistiky

(Pro lepší orientaci v grafech je možné jednotlivé datové řady kliknutím na jejich název v legendě grafu zobrazovat/vypínat)

Počet obyvatel na Kypru

-2006200720082009201020112012201320142015
Počet obyvatel [mil.]0.740.760.780.80.820.840.860.870.860.85

Hrubá spotřeba energie na Kypru

-2006200720082009201020112012201320142015
Spotřeba energie [brutto] [mtoe]2.642.752.92.822.742.692.522.192.232.27

Energetická náročnost na Kypru

-2006200720082009201020112012201320142015
Energetická náročnost [toe/mil. EUR]147.99147.45149.39147.89141.97138.94134.24124.08128.37128.69

Závislost na importu energie na Kypru

-,2006,2007,2008,2009,2010,2011,2012,2013,2014,2015
Celková [%],102.53,95.87,97.52,96.34,100.75,92.41,96.94,96.29,93.24,97.69
Černé uhlí [%],69.23,119.44,115.38,66.67,103.57,128.57,64.71,0.0,150.0,100.0
Ropa [%],96.27,105.77,99.62,99.35,100.51,98.47,99.83,99.27,99.8,87.19
Zemní plyn [%],

Spotřeba energie podle sektoru na Kypru

-2006200720082009201020112012201320142015
Průmysl [%]15.3415.2615.0213.4412.210.849.6911.413.6812.11
Doprava [%]53.0353.0453.2253.2154.5254.9554.7653.7252.1752.23
Domácnosti [%]17.5917.6416.8918.217.2418.3519.5618.6517.9519.1
Služby [%]11.0511.2111.6712.212.8812.312.6412.5812.5612.89
Zemědělství a rybolov [%]2.22.182.082.022.082.242.382.542.412.65
Ostatní [%]0.80.671.120.931.091.30.961.121.241.02

Podíl obnovitelných zdrojů na spotřebě energie na Kypru

-2005200620072008200920102011201220132014
Podíl OZE na konečné spotřebě [%]3.133.264.05.135.595.965.996.788.138.95

Spotřeba energie na obyvatele na Kypru

-2006200720082009201020112012201320142015
Energie na obyvatele [kgoe/capita]3542.953632.333731.653534.813344.973203.332919.922526.912597.92682.38

Spotřeba elektřiny na obyvatele na Kypru

-2006200720082009201020112012201320142015
Spotřeba elektřiny na obyvatele [kWh/capita]5602.055785.65969.095961.635959.915621.95114.784528.354621.214829.94


Zdroj dat: DG Energy
Zdroj titulního obrázku: freestock.ca

Štítky: ,