7383188220_4f173da270_o

Litva – energetické statistiky

(Pro lepší orientaci v grafech je možné jednotlivé datové řady kliknutím na jejich název v legendě grafu zobrazovat/vypínat)

Počet obyvatel v Litvě

-2006200720082009201020112012201320142015
Počet obyvatel [mil.]3.293.253.213.183.143.053.02.972.942.92

Hrubá spotřeba energie v Litvě

-2006200720082009201020112012201320142015
Spotřeba energie [brutto] [mtoe]8.549.39.288.476.797.017.16.696.76.91

Energetická náročnost v Litvě

-2006200720082009201020112012201320142015
Energetická náročnost [toe/mil. EUR]300.84294.94286.65307.3242.15235.78229.89209.33202.5205.44

Závislost na importu energie v Litvě

-2006200720082009201020112012201320142015
Celková [%]62.061.257.7849.981.8281.6880.3278.378.0278.44
Černé uhlí [%]98.693.2115.1782.4895.29111.6895.72108.4597.390.07
Ropa [%]100.6997.1897.3998.3998.9998.2698.8398.798.7699.47
Zemní plyn [%]101.02102.996.3100.3799.72100.26100.08100.0104.1299.71

Spotřeba energie podle sektoru v Litvě

-2006200720082009201020112012201320142015
Průmysl [%]22.0621.3919.6618.7519.7321.1321.8221.6321.1320.19
Doprava [%]31.3435.2135.8932.332.1132.1131.9832.7935.5637.63
Domácnosti [%]31.8928.930.333.8533.2232.1131.3930.7728.7628.03
Služby [%]12.3312.0911.7912.7512.5312.2512.512.4512.1411.85
Zemědělství a rybolov [%]2.292.32.262.242.312.322.262.232.172.05
Ostatní [%]0.10.110.10.110.10.080.060.130.250.25

Podíl obnovitelných zdrojů na spotřebě energie v Litvě

-2005200620072008200920102011201220132014
Podíl OZE na konečné spotřebě [%]17.017.0316.6718.0320.0119.8420.2421.7322.9523.86

Spotřeba energie na obyvatele v Litvě

-2006200720082009201020112012201320142015
Energie na obyvatele [kgoe/capita]2596.482862.482888.312661.552160.112295.762362.132250.072274.522366.44

Spotřeba elektřiny na obyvatele v Litvě

-2006200720082009201020112012201320142015
Spotřeba elektřiny na obyvatele [kWh/capita]2563.052725.862815.472629.22651.832810.732970.063013.223138.133197.93


Zdroj dat: DG Energy
Zdroj titulního obrázku: freestock.ca

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *