7383459870_47a6c734f0_o

Lotyšsko – energetické statistiky

(Pro lepší orientaci v grafech je možné jednotlivé datové řady kliknutím na jejich název v legendě grafu zobrazovat/vypínat)

Počet obyvatel v Lotyšsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Počet obyvatel [mil.]2.232.212.192.162.122.072.042.022.01.99

Hrubá spotřeba energie v Lotyšsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Spotřeba energie [brutto] [mtoe]4.764.894.694.514.634.384.544.474.454.39

Energetická náročnost v Lotyšsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Energetická náročnost [toe/mil. EUR]233.94218.22217.5243.88260.23231.62230.96220.89215.67207.09

Závislost na importu energie v Lotyšsku

-,2006,2007,2008,2009,2010,2011,2012,2013,2014,2015
Celková [%],66.71,62.47,58.81,60.39,45.51,59.84,56.37,55.85,40.56,51.15
Černé uhlí [%],123.46,93.07,101.98,95.06,106.67,102.78,98.85,91.43,77.97,86.96
Ropa [%],
Zemní plyn [%],108.74,96.76,82.15,114.1,61.76,109.47,113.79,115.52,72.09,98.63

Spotřeba energie podle sektoru v Lotyšsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Průmysl [%]17.6716.6116.3516.1418.7919.3320.5619.9220.3620.74
Doprava [%]28.0930.6230.8228.2429.1527.9726.0727.6328.1630.5
Domácnosti [%]35.3233.4934.9638.033.7134.334.1732.8731.8729.11
Služby [%]15.1715.6914.6914.1814.5114.415.4715.5615.6815.42
Zemědělství a rybolov [%]3.73.583.183.443.793.953.683.973.914.21
Ostatní [%]0.050.020.00.00.050.050.050.050.030.03

Podíl obnovitelných zdrojů na spotřebě energie v Lotyšsku

-2005200620072008200920102011201220132014
Podíl OZE na konečné spotřebě [%]32.2631.1429.6129.8134.3230.3833.4835.7337.0838.65

Spotřeba energie na obyvatele v Lotyšsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Energie na obyvatele [kgoe/capita]2138.362212.022141.612084.762182.972109.322219.272206.712224.372211.37

Spotřeba elektřiny na obyvatele v Lotyšsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Spotřeba elektřiny na obyvatele [kWh/capita]2757.342990.713023.982821.762930.912984.183348.963249.293288.593253.12


Zdroj dat: DG Energy
Zdroj titulního obrázku: freestock.ca

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *