7378349672_2e69ef251c_o

Lucembursko – energetické statistiky

(Pro lepší orientaci v grafech je možné jednotlivé datové řady kliknutím na jejich název v legendě grafu zobrazovat/vypínat)

Počet obyvatel v Lucembursku

-2006200720082009201020112012201320142015
Počet obyvatel [mil.]0.470.480.480.490.50.510.520.540.550.56

Hrubá spotřeba energie v Lucembursku

-2006200720082009201020112012201320142015
Spotřeba energie [brutto] [mtoe]4.724.634.634.364.644.574.464.344.224.18

Energetická náročnost v Lucembursku

-2006200720082009201020112012201320142015
Energetická náročnost [toe/mil. EUR]127.19115.05116.06115.56116.18112.05109.49102.1194.9690.74

Závislost na importu energie v Lucembursku

-,2006,2007,2008,2009,2010,2011,2012,2013,2014,2015
Celková [%],98.2,96.7,97.47,97.5,97.07,97.26,97.47,97.09,96.47,95.93
Černé uhlí [%],100.0,100.0,100.0,100.0,100.0,100.0,100.0,100.0,100.0,100.0
Ropa [%],
Zemní plyn [%],100.0,100.0,100.0,100.0,100.0,99.9,99.62,99.55,99.53,99.35

Spotřeba energie podle sektoru v Lucembursku

-2006200720082009201020112012201320142015
Průmysl [%]19.2418.5417.9316.6217.4916.9716.2815.6816.3216.32
Doprava [%]60.1660.8461.0260.8260.2463.1961.8561.6462.3860.66
Domácnosti [%]11.7111.5611.6512.6911.7310.6111.7712.0611.6212.41
Služby [%]8.358.58.849.089.858.659.5210.029.0510.01
Zemědělství a rybolov [%]0.520.580.550.710.670.560.60.580.60.6
Ostatní [%]0.02-0.020.020.070.020.02-0.020.020.020.0

Podíl obnovitelných zdrojů na spotřebě energie v Lucembursku

-2005200620072008200920102011201220132014
Podíl OZE na konečné spotřebě [%]1.41.472.732.822.942.872.883.143.614.54

Spotřeba energie na obyvatele v Lucembursku

-2006200720082009201020112012201320142015
Energie na obyvatele [kgoe/capita]10068.529725.179574.228842.969243.88920.768501.438073.97680.837419.74

Spotřeba elektřiny na obyvatele v Lucembursku

-2006200720082009201020112012201320142015
Spotřeba elektřiny na obyvatele [kWh/capita]14099.7614059.613637.912389.0613131.7412669.9711881.4211546.6511246.5411050.56


Zdroj dat: DG Energy
Zdroj titulního obrázku: freestock.ca

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *