Maďarsko

Maďarsko – energetické statistiky

(Pro lepší orientaci v grafech je možné jednotlivé datové řady kliknutím na jejich název v legendě grafu zobrazovat/vypínat)

Počet obyvatel v Maďarsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Počet obyvatel [mil.]10.0810.0710.0510.0310.019.999.939.919.889.86

Hrubá spotřeba energie v Maďarsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Spotřeba energie [brutto] [mtoe]27.4626.8326.6325.1325.7125.0523.5722.6822.8524.17

Energetická náročnost v Maďarsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Energetická náročnost [toe/mil. EUR]266.24258.94254.78257.36261.51250.39239.5225.64218.52224.03

Závislost na importu energie v Maďarsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Celková [%]62.6661.1963.2258.5758.251.9152.3152.3861.855.63
Černé uhlí [%]94.85101.09101.7896.7399.595.6297.3498.75100.9999.33
Ropa [%]82.4884.2183.7480.6585.1685.5984.7885.4989.1791.31
Zemní plyn [%]82.1979.9388.1385.6278.7365.5772.2772.1397.6569.67

Spotřeba energie podle sektoru v Maďarsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Průmysl [%]18.8919.8519.6916.3717.5820.122.6625.3525.9926.01
Doprava [%]25.5927.5628.1428.9325.7624.5925.2523.6726.5526.73
Domácnosti [%]34.5732.8332.7133.7434.7333.2733.4831.7529.1529.77
Služby [%]17.8816.8116.3618.2618.9719.1116.015.8814.3913.93
Zemědělství a rybolov [%]3.062.943.092.72.952.942.613.343.913.55
Ostatní [%]0.00.00.00.00.0-0.010.00.00.00.01

Podíl obnovitelných zdrojů na spotřebě energie v Maďarsku

-2005200620072008200920102011201220132014
Podíl OZE na konečné spotřebě [%]4.475.095.896.58.018.599.079.599.469.51

Spotřeba energie na obyvatele v Maďarsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Energie na obyvatele [kgoe/capita]2725.032664.972650.962505.642567.522508.282373.562288.872313.672452.12

Spotřeba elektřiny na obyvatele v Maďarsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Spotřeba elektřiny na obyvatele [kWh/capita]3298.543352.223417.193304.763415.813458.943524.393519.43516.833672.34


Zdroj dat: DG Energy
Zdroj titulního obrázku: freestock.ca

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *