Německo

Německo – energetické statistiky

 

(Pro lepší orientaci v grafech je možné jednotlivé datové řady kliknutím na jejich název v legendě grafu zobrazovat/vypínat)

Počet obyvatel v Německu

-2006200720082009201020112012201320142015
Počet obyvatel [mil.]82.4482.3182.2282.081.880.2280.3380.5280.7781.2

Hrubá spotřeba energie v Německu

-2006200720082009201020112012201320142015
Spotřeba energie [brutto] [mtoe]351.6333.8337.2316.49332.49315.82317.89324.53313.24314.2

Energetická náročnost v Německu

-2006200720082009201020112012201320142015
Energetická náročnost [toe/mil. EUR]139.73128.46128.38127.67128.87118.08118.28120.16114.16112.57

Závislost na importu energie v Německu

-2006200720082009201020112012201320142015
Celková [%]60.8658.460.9461.2260.2561.8961.5162.6961.7261.91
Černé uhlí [%]66.0865.6470.1570.7673.6579.9179.1385.9786.5187.64
Ropa [%]97.8296.8998.3397.4297.2897.1398.6497.5397.5797.12
Zemní plyn [%]81.9677.7182.2385.7681.2186.7585.6986.9289.4390.06

Spotřeba energie podle sektoru v Německu

-2006200720082009201020112012201320142015
Průmysl [%]26.8129.6828.2226.127.5729.1428.5727.9129.0728.73
Doprava [%]28.3829.6728.3629.4527.8229.3628.9728.7530.3829.78
Domácnosti [%]28.625.8927.8428.4528.4326.1326.727.4324.6725.07
Služby [%]16.0914.6615.515.9316.115.2815.6815.8515.8216.37
Zemědělství a rybolov [%]0.00.00.00.00.00.00.00.00.00.0
Ostatní [%]0.120.090.080.080.080.080.070.070.060.06

Podíl obnovitelných zdrojů na spotřebě energie v Německu

-2005200620072008200920102011201220132014
Podíl OZE na konečné spotřebě [%]6.717.719.128.69.8810.4711.4412.0912.3813.83

Spotřeba energie na obyvatele v Německu

-2006200720082009201020112012201320142015
Energie na obyvatele [kgoe/capita]4265.024055.114101.243859.464064.523936.763957.374030.283878.283869.61

Spotřeba elektřiny na obyvatele v Německu

-2006200720082009201020112012201320142015
Spotřeba elektřiny na obyvatele [kWh/capita]6404.456430.866416.786063.966508.676551.146546.096497.476349.526339.24


Zdroj dat: DG Energy
Zdroj titulního obrázku: freestock.ca

Štítky: ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *