Nizozemsko – energetické statistiky

(Pro lepší orientaci v grafech je možné jednotlivé datové řady kliknutím na jejich název v legendě grafu zobrazovat/vypínat)

Počet obyvatel v Nizozemsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Počet obyvatel [mil.]16.3316.3616.4116.4916.5716.6616.7316.7816.8316.9

Hrubá spotřeba energie v Nizozemsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Spotřeba energie [brutto] [mtoe]83.5583.3583.280.9286.0880.4480.8180.4376.8177.35

Energetická náročnost v Nizozemsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Energetická náročnost [toe/mil. EUR]136.15130.97128.56129.93136.31125.3127.22126.86119.45117.99

Závislost na importu energie v Nizozemsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Celková [%]38.2937.7934.2836.3930.2530.1430.5626.1433.7951.91
Černé uhlí [%]95.39105.02106.86126.08122.34101.3683.87113.26109.27112.85
Ropa [%]96.8195.5496.1198.4697.6596.8298.0896.9394.498.04
Zemní plyn [%]-61.59-63.55-72.66-61.14-61.59-68.58-74.62-85.38-73.06-32.11

Spotřeba energie podle sektoru v Nizozemsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Průmysl [%]30.6631.6529.9427.827.9929.4628.7428.1630.1829.39
Doprava [%]29.0129.5829.3429.3327.3929.7528.6328.1229.4329.43
Domácnosti [%]20.1618.8120.4621.3622.619.8621.0922.1219.2919.71
Služby [%]13.1512.8413.2114.1414.1513.4413.9413.9513.3813.51
Zemědělství a rybolov [%]6.886.986.927.237.667.317.427.467.57.76
Ostatní [%]0.140.140.130.140.210.180.180.190.210.2

Podíl obnovitelných zdrojů na spotřebě energie v Nizozemsku

-2005200620072008200920102011201220132014
Podíl OZE na konečné spotřebě [%]2.512.813.333.624.293.934.524.724.775.54

Spotřeba energie na obyvatele v Nizozemsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Energie na obyvatele [kgoe/capita]5114.975095.065071.564908.295193.434829.674830.264793.274563.894576.96

Spotřeba elektřiny na obyvatele v Nizozemsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Spotřeba elektřiny na obyvatele [kWh/capita]6482.416609.126628.316368.766515.846493.116216.616220.246038.886101.04


Zdroj dat: DG Energy
Zdroj titulního obrázku: freestock.ca