7378053300_c095786630_o

Polsko – energetické statistiky

(Pro lepší orientaci v grafech je možné jednotlivé datové řady kliknutím na jejich název v legendě grafu zobrazovat/vypínat)

Počet obyvatel v Polsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Počet obyvatel [mil.]38.1638.1338.1238.1438.0238.0638.0638.0638.0238.01

Hrubá spotřeba energie v Polsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Spotřeba energie [brutto] [mtoe]96.8596.897.8994.49100.68100.8297.5897.9994.3395.43

Energetická náročnost v Polsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Energetická náročnost [toe/mil. EUR]318.2297.13288.23270.58278.27265.34252.76250.33233.32227.11

Závislost na importu energie v Polsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Celková [%]19.5725.5130.2531.6131.2533.3630.6125.6528.6329.3
Černé uhlí [%]-16.15-8.481.561.913.758.632.97-1.811.03-2.37
Ropa [%]97.42102.8697.6497.9898.4297.2397.3994.896.52100.5
Zemní plyn [%]70.7266.0172.667.3469.2975.0873.3874.1971.9772.21

Spotřeba energie podle sektoru v Polsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Průmysl [%]25.3926.5423.7921.6421.2622.622.3823.5824.4124.17
Doprava [%]22.7424.826.1427.0526.6827.6726.7325.7226.5827.7
Domácnosti [%]33.4331.4331.4732.4433.1231.0332.2232.2730.7930.27
Služby [%]12.1911.5412.7813.0613.3213.0212.9712.7612.6512.55
Zemědělství a rybolov [%]6.245.695.825.815.635.695.695.665.575.31
Ostatní [%]0.00.00.00.00.00.00.00.00.00.0

Podíl obnovitelných zdrojů na spotřebě energie v Polsku

-2005200620072008200920102011201220132014
Podíl OZE na konečné spotřebě [%]6.916.96.97.758.699.2410.2810.8811.3411.45

Spotřeba energie na obyvatele v Polsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Energie na obyvatele [kgoe/capita]2538.252539.042568.322477.752647.882648.762563.622574.342481.12511.05

Spotřeba elektřiny na obyvatele v Polsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Spotřeba elektřiny na obyvatele [kWh/capita]2899.442992.543074.562944.863121.543191.893209.593246.163297.063363.16


Zdroj dat: DG Energy
Zdroj titulního obrázku: freestock.ca

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *