Portugalsko – energetické statistiky

(Pro lepší orientaci v grafech je možné jednotlivé datové řady kliknutím na jejich název v legendě grafu zobrazovat/vypínat)

Počet obyvatel v Portugalsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Počet obyvatel [mil.]10.5110.5310.5510.5610.5710.5710.5410.4910.4310.37

Hrubá spotřeba energie v Portugalsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Spotřeba energie [brutto] [mtoe]26.1926.1825.4125.0724.2823.6322.2522.3822.0923.0

Energetická náročnost v Portugalsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Energetická náročnost [toe/mil. EUR]147.81144.11139.64141.97134.95133.75131.24133.53130.6133.85

Závislost na importu energie v Portugalsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Celková [%]83.9881.4483.4381.3575.1377.6779.1772.3671.1577.41
Černé uhlí [%]105.66100.5991.16106.7898.2597.23103.3195.4796.86100.0
Ropa [%]100.8999.78100.1398.6798.84100.67100.04102.597.69100.88
Zemní plyn [%]100.698.77100.12101.16100.36101.5599.72101.52100.0699.78

Spotřeba energie podle sektoru v Portugalsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Průmysl [%]30.730.930.0228.6530.1330.928.7329.0127.9427.75
Doprava [%]38.7538.6339.9740.0540.3539.7440.2440.2440.8441.24
Domácnosti [%]17.1417.0616.9517.5816.416.0416.8116.6216.2715.83
Služby [%]10.8610.7410.5711.2210.410.7211.511.2712.0512.22
Zemědělství a rybolov [%]2.42.522.332.342.552.462.592.662.712.75
Ostatní [%]0.150.140.160.150.170.160.130.20.180.21

Podíl obnovitelných zdrojů na spotřebě energie v Portugalsku

-2005200620072008200920102011201220132014
Podíl OZE na konečné spotřebě [%]19.5420.8121.9422.9624.4424.1924.6524.9825.6827.0

Spotřeba energie na obyvatele v Portugalsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Energie na obyvatele [kgoe/capita]2491.822485.142408.152373.192296.52234.622110.432134.112118.02216.62

Spotřeba elektřiny na obyvatele v Portugalsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Spotřeba elektřiny na obyvatele [kWh/capita]4543.674654.514581.684530.434718.224574.414386.194315.414334.34415.69


Zdroj dat: DG Energy
Zdroj titulního obrázku: freestock.ca