Rakousko

Rakousko – energetické statistiky

(Pro lepší orientaci v grafech je možné jednotlivé datové řady kliknutím na jejich název v legendě grafu zobrazovat/vypínat)

Počet obyvatel v Rakousku

-2006200720082009201020112012201320142015
Počet obyvatel [mil.]8.258.288.318.348.358.388.418.458.518.58

Hrubá spotřeba energie v Rakousku

-2006200720082009201020112012201320142015
Spotřeba energie [brutto] [mtoe]34.2633.834.0832.1434.2933.2833.1733.732.4733.25

Energetická náročnost v Rakousku

-2006200720082009201020112012201320142015
Energetická náročnost [toe/mil. EUR]119.97114.24113.41111.18116.39109.87108.69110.28105.58107.1

Závislost na importu energie v Rakousku

-2006200720082009201020112012201320142015
Celková [%]72.7269.1969.2465.5562.8670.3264.5461.6366.1260.76
Černé uhlí [%]97.38103.33100.4696.6597.5289.01104.091.66101.7182.88
Ropa [%]89.5387.5489.5187.9786.1586.7788.790.5489.090.77
Zemní plyn [%]88.1982.6788.4586.8975.28104.3287.2974.7196.7672.55

Spotřeba energie podle sektoru v Rakousku

-2006200720082009201020112012201320142015
Průmysl [%]31.8432.7333.1832.1732.7934.1333.6233.3633.933.31
Doprava [%]32.133.0431.3732.0631.131.4731.2131.5432.6232.88
Domácnosti [%]21.3621.1421.1621.9322.4721.5222.3122.8721.0321.84
Služby [%]12.811.1912.3911.9911.8411.0711.0210.310.479.96
Zemědělství a rybolov [%]1.891.91.91.851.81.811.841.921.982.01
Ostatní [%]0.00.00.00.00.00.00.00.00.00.0

Podíl obnovitelných zdrojů na spotřebě energie v Rakousku

-2005200620072008200920102011201220132014
Podíl OZE na konečné spotřebě [%]23.7625.3427.2828.1730.1530.5930.7631.6232.3133.07

Spotřeba energie na obyvatele v Rakousku

-2006200720082009201020112012201320142015
Energie na obyvatele [kgoe/capita]4150.324081.024101.473855.674106.023973.773944.763986.73816.673876.98

Spotřeba elektřiny na obyvatele v Rakousku

-2006200720082009201020112012201320142015
Spotřeba elektřiny na obyvatele [kWh/capita]7299.837395.047302.256922.977222.177187.087265.247218.657132.817090.85


Zdroj dat: DG Energy
Zdroj titulního obrázku: freestock.ca

Štítky: ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *