Řecko – energetické statistiky

(Pro lepší orientaci v grafech je možné jednotlivé datové řady kliknutím na jejich název v legendě grafu zobrazovat/vypínat)

Počet obyvatel v Řecku

-2006200720082009201020112012201320142015
Počet obyvatel [mil.]11.011.0411.0611.0911.1211.1211.0911.010.9310.86

Hrubá spotřeba energie v Řecku

-2006200720082009201020112012201320142015
Spotřeba energie [brutto] [mtoe]31.5931.5231.8430.4728.7227.7827.5624.2424.3724.39

Energetická náročnost v Řecku

-2006200720082009201020112012201320142015
Energetická náročnost [toe/mil. EUR]130.1125.71127.4127.41127.05135.27144.73131.59131.82132.19

Závislost na importu energie v Řecku

-2006200720082009201020112012201320142015
Celková [%]71.8871.1873.3467.669.1165.0866.4162.1766.1771.89
Černé uhlí [%]80.7782.84126.7778.95100.25102.375.98110.15109.7791.38
Ropa [%]99.18100.66101.4897.9699.5196.47100.7297.14100.36101.48
Zemní plyn [%]99.0599.14100.099.7399.88100.03100.3399.9799.3299.89

Spotřeba energie podle sektoru v Řecku

-2006200720082009201020112012201320142015
Průmysl [%]19.6420.8719.7116.8618.2717.6117.6218.5519.918.63
Doprava [%]39.6839.9940.3244.8542.9439.4636.941.1141.3240.01
Domácnosti [%]25.5324.4324.4423.5624.2929.029.6424.6324.3926.77
Služby [%]9.669.7110.410.4610.289.911.411.911.0311.4
Zemědělství a rybolov [%]5.485.05.134.264.213.551.862.121.811.65
Ostatní [%]0.00.00.00.00.010.492.591.691.551.54

Podíl obnovitelných zdrojů na spotřebě energie v Řecku

-2005200620072008200920102011201220132014
Podíl OZE na konečné spotřebě [%]7.047.218.158.018.479.810.8713.4314.9915.32

Spotřeba energie na obyvatele v Řecku

-2006200720082009201020112012201320142015
Energie na obyvatele [kgoe/capita]2870.132855.922878.242746.072582.722497.712485.572203.092230.292245.81

Spotřeba elektřiny na obyvatele v Řecku

-2006200720082009201020112012201320142015
Spotřeba elektřiny na obyvatele [kWh/capita]4772.775000.95121.274931.434777.284656.314691.964434.094530.144677.37


Zdroj dat: DG Energy
Zdroj titulního obrázku: freestock.ca

Štítky: ,