7378379070_a8163d574a_o

Rumunsko – energetické statistiky

(Pro lepší orientaci v grafech je možné jednotlivé datové řady kliknutím na jejich název v legendě grafu zobrazovat/vypínat)

Počet obyvatel v Rumunsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Počet obyvatel [mil.]21.2621.1320.6420.4420.2920.220.120.0219.9519.87

Hrubá spotřeba energie v Rumunsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Spotřeba energie [brutto] [mtoe]40.5840.4140.2835.5635.836.5635.3732.4332.1632.41

Energetická náročnost v Rumunsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Energetická náročnost [toe/mil. EUR]342.1318.8292.96278.28282.45285.42274.41242.98233.76226.69

Závislost na importu energie v Rumunsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Celková [%]29.3731.7327.9920.3121.8521.5922.6618.5417.0617.07
Černé uhlí [%]98.2398.2199.3986.11100.8596.7997.41100.3687.0595.31
Ropa [%]62.9362.464.4360.9756.5455.0756.6455.1164.0862.36
Zemní plyn [%]33.7430.2929.0415.116.8322.1921.3111.844.971.79

Spotřeba energie podle sektoru v Rumunsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Průmysl [%]38.5937.8436.2529.2530.4631.229.7728.929.7929.56
Doprava [%]17.7619.7221.6824.2722.6823.4923.8924.5225.225.48
Domácnosti [%]31.5631.1232.4435.9635.8634.5235.3535.3734.1133.69
Služby [%]9.698.366.837.98.337.797.738.188.148.05
Zemědělství a rybolov [%]1.051.091.181.71.741.912.182.151.942.1
Ostatní [%]1.351.861.620.930.941.091.070.890.821.13

Podíl obnovitelných zdrojů na spotřebě energie v Rumunsku

-2005200620072008200920102011201220132014
Podíl OZE na konečné spotřebě [%]17.6417.118.2920.4922.7323.3621.4122.8423.8924.86

Spotřeba energie na obyvatele v Rumunsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Energie na obyvatele [kgoe/capita]1908.971912.451951.831739.461764.011809.891760.21619.771612.151631.2

Spotřeba elektřiny na obyvatele v Rumunsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Spotřeba elektřiny na obyvatele [kWh/capita]1927.131939.092026.271839.852035.852114.652109.182029.362100.782165.51


Zdroj dat: DG Energy
Zdroj titulního obrázku: freestock.ca

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *