7383464968_c12d156cf6_o

Slovinsko – energetické statistiky

(Pro lepší orientaci v grafech je možné jednotlivé datové řady kliknutím na jejich název v legendě grafu zobrazovat/vypínat)

Počet obyvatel na Slovinsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Počet obyvatel [mil.]2.02.012.012.032.052.052.062.062.062.06

Hrubá spotřeba energie na Slovinsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Spotřeba energie [brutto] [mtoe]7.337.347.767.157.347.337.046.876.656.58

Energetická náročnost na Slovinsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Energetická náročnost [toe/mil. EUR]208.44195.12199.7199.7202.39201.0198.33195.47183.73177.57

Závislost na importu energie na Slovinsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Celková [%]52.0352.4755.148.1748.6747.6851.2146.9444.548.68
Černé uhlí [%]100.3696.43128.3785.46100.8794.52117.1696.97103.8396.69
Ropa [%]97.4299.899.38103.6995.87100.0102.194.6396.7587.5
Zemní plyn [%]99.6799.7899.6699.6499.399.7399.7299.5799.5299.7

Spotřeba energie podle sektoru na Slovinsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Průmysl [%]34.3432.7928.1625.2325.2824.6124.6324.9426.826.17
Doprava [%]31.4336.0439.3236.1535.8637.9539.2838.3739.6838.37
Domácnosti [%]23.4221.4221.1726.626.3325.1924.925.0822.1623.69
Služby [%]8.887.569.4210.1610.5810.579.259.769.39.75
Zemědělství a rybolov [%]1.521.511.441.371.391.351.451.461.631.6
Ostatní [%]0.40.670.490.50.560.320.490.40.410.43

Podíl obnovitelných zdrojů na spotřebě energie na Slovinsku

-2005200620072008200920102011201220132014
Podíl OZE na konečné spotřebě [%]16.0215.615.6115.020.0220.5220.2320.9522.5421.9

Spotřeba energie na obyvatele na Slovinsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Energie na obyvatele [kgoe/capita]3657.863649.073858.193518.573584.313577.233425.943334.433227.913189.24

Spotřeba elektřiny na obyvatele na Slovinsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Spotřeba elektřiny na obyvatele [kWh/capita]6571.476597.776370.295556.595835.446097.06046.236061.246044.876199.12


Zdroj dat: DG Energy
Zdroj titulního obrázku: freestock.ca

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *