Španělsko – energetické statistiky

(Pro lepší orientaci v grafech je možné jednotlivé datové řady kliknutím na jejich název v legendě grafu zobrazovat/vypínat)

Počet obyvatel ve Španělsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Počet obyvatel [mil.]44.0144.7845.6746.2446.4946.6746.8246.7346.5146.45

Hrubá spotřeba energie ve Španělsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Spotřeba energie [brutto] [mtoe]144.44146.28141.78130.53130.25128.5128.09119.33116.68121.42

Energetická náročnost ve Španělsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Energetická náročnost [toe/mil. EUR]135.22131.97126.5120.77120.5120.08123.31116.87112.72113.66

Závislost na importu energie ve Španělsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Celková [%]81.1779.6381.2679.0876.7276.3273.0670.472.8673.29
Černé uhlí [%]80.1972.5679.2684.2585.4370.3177.9270.4776.7778.19
Ropa [%]100.3199.6499.899.3199.3599.6599.2699.51100.0499.53
Zemní plyn [%]101.298.99100.8198.7799.32101.698.2498.62103.5396.89

Spotřeba energie podle sektoru ve Španělsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Průmysl [%]26.5827.9727.324.1624.0824.6624.9825.7525.2523.51
Doprava [%]43.0343.1442.8343.1941.7541.5840.139.3540.3841.75
Domácnosti [%]16.3215.9216.3718.1418.9918.0318.6718.4218.5718.49
Služby [%]9.358.999.8210.7211.011.7712.0811.911.1612.47
Zemědělství a rybolov [%]2.943.02.852.692.512.773.263.533.53.1
Ostatní [%]1.770.980.831.11.671.190.91.041.140.68

Podíl obnovitelných zdrojů na spotřebě energie ve Španělsku

-2005200620072008200920102011201220132014
Podíl OZE na konečné spotřebě [%]8.459.179.6810.7612.9913.8413.2414.315.3416.17

Spotřeba energie na obyvatele ve Španělsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Energie na obyvatele [kgoe/capita]3281.923266.393104.52822.842801.952753.462735.882553.72508.612613.97

Spotřeba elektřiny na obyvatele ve Španělsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Spotřeba elektřiny na obyvatele [kWh/capita]5592.485599.85585.725185.595266.075217.995131.514923.984878.234995.48


Zdroj dat: DG Energy
Zdroj titulního obrázku: freestock.ca