7378125668_28856072fb_o

Švédsko – energetické statistiky

(Pro lepší orientaci v grafech je možné jednotlivé datové řady kliknutím na jejich název v legendě grafu zobrazovat/vypínat)

Počet obyvatel ve Švédsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Počet obyvatel [mil.]9.059.119.189.269.349.429.489.569.649.75

Hrubá spotřeba energie ve Švédsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Spotřeba energie [brutto] [mtoe]49.5849.5649.3145.4550.7849.4849.849.1248.2145.47

Energetická náročnost ve Švédsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Energetická náročnost [toe/mil. EUR]138.81134.19134.25130.53137.59130.58131.79128.42122.83111.27

Závislost na importu energie ve Švédsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Celková [%]36.7635.4237.0636.7436.636.3328.6631.5932.0430.11
Černé uhlí [%]94.1999.55102.8277.59115.2100.9181.4689.38103.8699.53
Ropa [%]97.22100.06102.0398.3499.0100.4899.3101.6799.44100.69
Zemní plyn [%]95.5697.4397.1898.298.7999.2399.2199.1799.1399.18

Spotřeba energie podle sektoru ve Švédsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Průmysl [%]38.1238.437.6535.1435.8236.6736.0436.2336.0236.3
Doprava [%]26.0926.5426.926.9725.2226.3925.7226.4127.3327.29
Domácnosti [%]21.0820.220.4722.1123.5823.0524.1923.6822.522.66
Služby [%]12.2912.5412.7313.4713.3512.4312.6212.5512.9312.59
Zemědělství a rybolov [%]2.362.272.222.292.011.471.431.121.211.16
Ostatní [%]0.050.050.020.030.020.00.00.00.010.0

Podíl obnovitelných zdrojů na spotřebě energie ve Švédsku

-2005200620072008200920102011201220132014
Podíl OZE na konečné spotřebě [%]40.5842.6644.1845.2748.1947.2348.9751.1251.9752.6

Spotřeba energie na obyvatele ve Švédsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Energie na obyvatele [kgoe/capita]5479.75438.015369.314910.585436.765255.135251.065140.494998.414665.27

Spotřeba elektřiny na obyvatele ve Švédsku

-2006200720082009201020112012201320142015
Spotřeba elektřiny na obyvatele [kWh/capita]14457.2914383.6614009.5913329.8814047.913236.3713422.7513082.6112669.0212809.53


Zdroj dat: DG Energy
Zdroj titulního obrázku: freestock.ca

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *