Velká Británie – elektroenergetika

(Pro lepší orientaci v grafech je možné jednotlivé datové řady kliknutím na jejich název v legendě grafu zobrazovat/vypínat)

Produkce elektřiny podle zdroje ve Velké Británii

-2006200720082009201020112012201320142015
Tuhá paliva [TWh]148.85135.95124.38103.04107.69108.57143.16130.29100.2375.63
Ropa a její produkty [TWh]6.175.656.716.04.953.022.52.071.92.13
Zemní plyn [TWh]142.46167.34177.61167.91176.44147.02100.8297.26102.3101.12
Jádro [TWh]75.4563.0352.4969.162.1468.9870.4170.6163.7570.35
Obnovitelné zdroje [TWh]21.9623.5525.9128.8928.9737.4444.0956.1867.4786.29

Instalovaný výkon elektráren ve Velké Británii

-2006200720082009201020112012201320142015
Spalovací zdroje [MW]66453.066554.066948.067773.072998.071122.070925.064586.061840.057737.0
Jaderné elektrárny [MW]10969.010979.010979.010858.010865.010663.09946.09906.09937.09487.0
Vodní elektrárny [MW]4241.04266.04372.04384.04386.04422.04438.04453.04472.04503.0
Větrné elektrárny [MW]1955.02477.03446.04422.05401.06468.08899.011212.013037.014291.0
Solární elektrárny [MW]14.018.023.027.096.0995.01756.02873.05424.09187.0

Import a export elektřiny ve Velké Británii

-2006200720082009201020112012201320142015
Import elektřiny [TWh]10.28.612.36.67.18.713.717.623.322.7
Export elektřiny [TWh]2.83.41.33.74.52.41.93.12.71.7
Saldo elektřiny [TWh]7.65.211.02.92.76.311.914.420.620.9

Produkce elektřiny z OZE podle zdroje ve Velké Británii

-2006200720082009201020112012201320142015
Vodní elektrárny [TWh]8.458.949.238.916.728.598.257.618.789.03
Větrné elektrárny [TWh]4.225.277.129.2810.2615.6519.8428.431.9740.31
Biomasa a odpad(obnovitelný) [TWh]9.289.329.5410.6811.9512.9614.6518.1722.6929.39
Solární elektrárny [TWh]0.010.010.020.020.040.241.352.014.047.56
Geotermální [TWh]0.00.00.00.00.00.00.00.00.00.0
Přílivové [TWh]0.00.00.00.00.00.00.00.010.00.0

Podíl intermitentních zdrojů na výrobě a výroby elektřiny ve Velké Británii

-2006200720082009201020112012201320142015
Instalovaný výkon [MW]1969.02495.03469.04449.05497.07463.010655.014085.018461.023478.0
Podíl na celkovém inst.výkonu [%]2.352.964.045.095.867.9711.115.1419.4924.66

Instalovaný výkon a výroba větrných elektráren ve Velké Británii

-2006200720082009201020112012201320142015
Výroba elektřiny větrných elektráren [TWh]4.225.277.129.2810.2615.6519.8428.431.9740.31
Instalovaný výkon větrných elektráren [MW]1955.02477.03446.04422.05401.06468.08899.011212.013037.014291.0

Větrné elektrárny – podíl na výrobě elektřiny a instalovaném výkonu ve Velké Británii

-2006200720082009201020112012201320142015
Podíl na instalovaném výkonu [%]2.342.944.025.065.766.919.2712.0513.7615.01
Podíl na výrobě elektřiny [%]1.061.331.832.462.694.265.467.929.4511.89

Průměrný roční koeficient využití instalovaného výkonu větrných elektráren ve Velké Británii

-2006200720082009201020112012201320142015
Roční koeficient využití inst. výkonu [%]24.6524.2923.5823.9521.6627.6125.4328.8927.9732.18

Solární elektrárny – výroba elektřiny a instalovaný výkon ve Velké Británii

-2006200720082009201020112012201320142015
Výroba elektřiny [TWh]0.010.010.020.020.040.241.352.014.047.56
Instalovaný výkon [MW]14.018.023.027.096.0995.01756.02873.05424.09187.0

Plocha solárních panelů ve Velké Británii

-2006200720082009201020112012201320142015
Plocha solárních panelů [1000 m^2]0.00.00.00.00.00.00.00.00.00.0

Podíl zdrojů na výrobě elektřiny ve Velké Británii


Zdroj dat: DG Energy
Zdroj titulního obrázku: freestock.ca