Velká Británie – energetické statistiky

(Pro lepší orientaci v grafech je možné jednotlivé datové řady kliknutím na jejich název v legendě grafu zobrazovat/vypínat)

Počet obyvatel ve Velké Británii

-2006200720082009201020112012201320142015
Počet obyvatel [mil.]60.6261.0761.5762.0462.5163.0263.563.9164.3564.88

Hrubá spotřeba energie ve Velké Británii

-2006200720082009201020112012201320142015
Spotřeba energie [brutto] [mtoe]230.59222.56219.24206.63212.95198.63203.88201.2189.71190.75

Energetická náročnost ve Velké Británii

-2006200720082009201020112012201320142015
Energetická náročnost [toe/mil. EUR]125.01117.65116.62114.88116.17106.75108.15104.7395.8194.26

Závislost na importu energie ve Velké Británii

-2006200720082009201020112012201320142015
Celková [%]21.1620.4726.2426.3728.1636.0442.2346.2645.4937.37
Černé uhlí [%]75.2568.8975.0177.7452.163.6169.6881.4786.8164.5
Ropa [%]4.532.779.487.8212.7128.7336.6633.7932.4122.87
Zemní plyn [%]11.7820.2926.0631.6837.8644.4247.1750.1244.9341.78

Spotřeba energie podle sektoru ve Velké Británii

-2006200720082009201020112012201320142015
Průmysl [%]21.3121.2120.1818.0618.2918.5117.7717.8518.6818.18
Doprava [%]37.5238.3136.8738.2336.1339.1737.6437.2439.7839.72
Domácnosti [%]28.7828.1928.8330.1231.927.8330.3530.4127.4627.99
Služby [%]10.6210.5712.712.2712.2613.0412.8112.912.512.49
Zemědělství a rybolov [%]0.580.580.590.60.650.660.670.70.730.79
Ostatní [%]1.21.140.840.730.760.80.780.90.840.84

Podíl obnovitelných zdrojů na spotřebě energie ve Velké Británii

-2005200620072008200920102011201220132014
Podíl OZE na konečné spotřebě [%]1.361.561.832.73.323.74.214.595.626.97

Spotřeba energie na obyvatele ve Velké Británii

-2006200720082009201020112012201320142015
Energie na obyvatele [kgoe/capita]3803.853644.23560.793330.443406.633151.653210.883148.362948.02940.19

Spotřeba elektřiny na obyvatele ve Velké Británii

-2006200720082009201020112012201320142015
Spotřeba elektřiny na obyvatele [kWh/capita]5697.995598.865553.765187.915262.455044.895009.544950.834708.824668.2


Zdroj dat: DG Energy
Zdroj titulního obrázku: freestock.ca