Tesla začne od dubna přijímat objednávky na své solární střešní „tašky“

Společnost Tesla začne od příštího měsíce přijímat objednávky pro své solární „panely“ v podobě střešní krytiny. Generální ředitel Tesly, Elon Musk, to uvedl ve svém pátečním tweetu.

Kalifornská automobilka své solární „tašky“ představila v říjnu loňského roku v návaznosti na akvizici výrobce solárních panelů, společnosti SolarCity. Solární střešní krytina je téměř nerozeznatelná od běžných střešních krytin.

„Solární střecha vypadá lépe než klasická střecha, produkuje elektřinu, vydrží déle, má lepší izolační vlastnosti a stojí méně než klasická střecha plus náklady na elektřinu. Tak proč byste si měli kupovat cokoliv jiného,“ uvedl Musk Při představení technologie.

Sám Musk uvedl, že Tesla s produktem cílí zejména na nově stavěné domy a majitele domů, kteří plánují svou střešní krytinu vyměnit.

Solární tašky součástí plánu Tesly na udržitelnou energetiku

Elon Musk při představení solární střechy představil poslání Tesly, kterým je urychlit přechod světa na udržitelnou energii. Řešení má podle Muska 3 části – udržitelná výroba energie, její ukládání a udržitelný způsob přepravy.

Dva díly skládačky Tesla již zákazníkům nabízí. Elektromobily, které, pokud jsou napájeny z bezuhlíkových energetických zdrojů, jsou udržitelným způsobem přepravy. Ukládání energie Tesla nabízí jak pro průmyslové aplikace, tak i pro domácnosti. Spolu s představením solární střechy odhalila i druhou generaci domácí baterie – Powerwall 2. Ta nabízí oproti předchozí generaci dvojnásobnou kapacitu (14 kWh) a dvojnásobný výkon (7kW). Posledním dílem je nyní řešení pro výrobu energie v podobě solární střechy.Jedna odpověď na Tesla začne od dubna přijímat objednávky na své solární střešní „tašky“

  1. Milan Vaněček napsal:

    Nejen polovodičová a počítačová (decentralizovaná) revoluce začala kdysi v Kalifornii. Teď to vypadá na fotovoltaickou decentralizovanou revoluci, všechny komponenty už jsou připraveny….

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *