EPH - Pražská teplárenská

Novým předsedou výkonné rady Teplárenského sdružení se stal Tomáš Drápela

Novým předsedou výkonné rady Teplárenského sdružení ČR se po rezignaci Mirka Topolánka stal generální ředitel společnosti Plzeňská teplárenská Tomáš Drápela. ČTK to dnes sdělil mluvčí sdružení Pavel Kaufmann. Topolánek byl v čele výkonné rady Teplárenského sdružení od září 2011, zvolen byl zhruba rok po svém odchodu z politiky, letos v polovině listopadu se funkce předsedy výkonné rady z pracovních důvodů vzdal.

„Potřebujeme zlepšit vnitřní komunikaci a výkonnou radu více otevřít členům, jsem připravený se tomu intenzivně věnovat,“ uvedl Drápela, kterého do křesla po Topolánkovi zvolila sedmičlenná výkonná rada, jež je statutárním orgánem Teplárenského sdružení ČR a jeho nejvyšším orgánem v období mezi valnými hromadami.

Funkce předsedy je nehonorovaná.

Teplárenské sdružení funguje od roku 1991 a sdružuje všechny významné firmy tuzemského teplárenství. Jeho členové dálkově zásobují teplem zhruba 1,2 milionu domácností, v nichž žije přes tři miliony lidí.

Teplo dodávají i průmyslovým podnikům, školám, nemocnicím nebo úřadům. Sdružení v současné době podle mluvčího mimo jiné prosazuje snížení sazby DPH na teplo z 15 na deset procent, což by mělo domácnostem kompenzovat nárůst nákladů na povolenky.

Drápela pracuje v Plzeňské teplárenské přes 20 let, jejím generálním ředitelem je od roku 2002. Členem výkonné rady Teplárenského sdružení ČR je od roku 2003.

Autor:Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *