O Příbramskou teplárenskou se zajímá kolem deseti uchazečů

O Příbramskou teplárenskou, která se prodává ve výběrovém řízení, se zajímá kolem deseti uchazečů. Jsou mezi nimi velké energetické společnosti, například ČEZ Teplárenská, innogy nebo E.ON. ČTK to dnes řekl výkonný ředitel Příbramské teplárenské Jaroslav Hrabec.

Zájem o koupi podle něj zatím nezávazně projevili „skoro všichni, co na energetickém trhu něco znamenají“. Podle posudku, který vypracovala Národohospodářská fakulta Vysoké školy ekonomické, by se závod mohl prodat za 262 milionů korun.

„Myslíme si však, že ta cena bude výrazně překročena,“ uvedl Hrabec.

Podnik se 120 zaměstnanci, který je od 90. let minulého století v konkurzu, se prodává ve dvoukolovém výběrovém řízení. Kauce je 15 milionů korun, první kolo končí 30. listopadu. ČEZ Teplárenská již podle Hrabce požádala o prodloužení lhůty pro předložení nabídek, příští týden by se měl věcí zabývat věřitelský výbor.

Příbramská teplárenská provozuje centrální zdroj tepla pro město Příbram a z menší části je i výrobcem a dodavatelem elektrické energie. Zásobuje teplem zhruba 10.000 domácností, dva průmyslové závody, školy, zdravotnická zařízení a obchodní centra. Konsolidované tržby společnosti za loňský rok dosáhly 280,8 milionu korun.

Společnost vznikla v roce 1993, o pět let později na ni byl vyhlášen konkurz. Závod je přesto plně funkční. Předmětem prodeje, který pořádají firmy Naxos a Patria Corporate Finance, jsou veškerá aktiva včetně teplárenské infrastruktury v majetku města.

Příbramská teplárenská vlastní spolu s městem rozsáhlou síť horkovodů a parovodů, která včetně odboček dosahuje délky téměř 18 kilometrů.

Město Příbram získá z prodeje 14 procent.

„To, co městu z teplárny po těch letech zbylo, jsou pouze distribuční sítě. Předpokládáme však, že se společného prodeje zúčastní ti největší hráči energetického trhu, a celková cena za prodej teplárny by se tak mohla vyšplhat do řádu stovek milionů korun,“ uvedl už dříve starosta Jindřich Vařeka (ANO).

Autor:5 odpovědí na O Příbramskou teplárenskou se zajímá kolem deseti uchazečů

 1. TC napsal:

  Zase tak vážná situace v teplárenství asi nebude, když je takový zájem 🙂 https://bit.ly/2yuZGBs

  • Jan Veselý napsal:

   Mediální plačky jsou levné. A občas to i vyjde.

  • Martin Hájek napsal:

   Až budete prodávat svojí chalupu, asi se také budete snažit vytvořit dojem, že je o ní zájem. Osobně jsem velmi zvědav, jaká bude ta finální cena. Teprve z toho bych něco soudil, ne z mediálních šumů a výkřiků.

 2. Vláďa napsal:

  Které podnikání má větší šanci na výdělek? Teplárenství nebo el. energetika?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *