paroplynová elektrárna Lausward v německém Düsseldorfu, zdroj: Siemens

RWE díky zlepšené ekonomice provozu znovu spustila další plynové zdroje

Německá společnost RWE rozhodla o znovuspuštění dvou 200MW spalovacích turbín německé paroplynové elektrárny Weisweiler pro nadcházející zimu díky zlepšené ekonomice provozu a šanci na vyšší využití výkonu v případě nízké výroby německých větrných elektráren. RWE již v září obnovila provoz 355MW turbíny v německé paroplynové elektrárně Gersteinwerk G.

RWE podle informací zveřejněných na svém webu ve středu 8. listopadu znovu spustila dvě 200MW spalovací turbíny v paroplynové elektrárně Weisweiler.

Znovu spuštění dříve zakonzervovaných plynových zdrojů je dle dřívějšího vyjádření společnosti důsledkem zlepšené ekonomiky provozu plynových zdrojů a očekávaného zhoršení ekonomiky provozu černouhelných zdrojů.

V září RWE znovu spustila 355MW spalovací turbínu paroplynové elektrárny Gersteinwerk G pro dodávky flexibilního výkonu. Její provoz je prozatím naplánován do konce března příštího roku.

V srpnu dále společnost rozhodla o odložení plánovaného zakonzervování 430MW nizozemské paroplynové elektrárny Moerdijk II o jeden rok na konec prvního čtvrtletí roku 2019.

Plynové zdroje v Německu prozatím v listopadu příliš využívány nejsou. Více na: Energostat

Pokud jde o aktuální využití německých plynových zdrojů, v listopadu prozatím příliš využívány nebyly. Celkový instalovaný výkon blížící se 30 GW byl v listopadu využit maximálně ze zhruba 21 %, a to ve středu 8. listopadu. Na celkové výrobě elektřiny v Německu se elektrárny spalující zemní plyn v prvních 12 dnech tohoto měsíce podílely necelými 5 %.

Autor:Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *