Přechod k plynu se v Jižní Koreji zřejmě konat nebude, nové elektrárny budou spalovat uhlí

Jižní Korea podle tamního ministra energetiky pravděpodobně přehodnotí svůj plán na výstavbu nových tepelných elektráren. Zatímco podle původního plánu měly čtyři z plánovaných devíti elektráren spalovat zemní plyn, nyní by plyn měla spalovat pouze jedna a zbylých osm uhlí.

Jižní Korea, která je čtvrtou největší ekonomikou v Asii, v současné době vyrábí většinu své elektřiny v tepelných elektrárnách, a to zejména ve zdrojích uhelných, jaderných a paroplynových. Podle dat korejského informačního systému pro energetické statistiky (KESIS) dosáhla hrubá výroba elektrické energie v zemi v roce 2016 zhruba 560 TWh, přičemž podíl výše uvedených zdrojů činil 86 %.

Jihokorejská vláda vzhledem k vysoké výrobě v uhelných elektrárnách vyjednávala s tamními soukromými i veřejnými energetickými společnostmi o výstavbě čtyř plynových elektráren s celkovým výkonem 3,26 GW. Nyní se však zdá, že většina nových zdrojů bude místo plynu spalovat levnější uhlí.

„Z devíti plánovaných uhelných zdrojů bude osm postaveno jako uhelné elektrárny a u jednoho zvažujeme přechod k plynu, rozhodnutí bude učiněno brzy,“ uvedl podle agentury Reuters Paik Un-gyu, jihokorejský ministr průmyslu, obchodu a energetiky.

Korejský ministr energetiky prozatím nesdělil, který z plánovaných zdrojů má být postaven jako plynový. Jasněji by mohlo být do konce letošního roku, kdy má země zveřejnit svůj další plán pro střednědobý a dlouhodobý horizont.

Jihokorejská vláda plánuje, jako řada dalších zemí, využít zemní plyn k usnadnění přechodu k obnovitelným zdrojům. Jaderné a uhelné elektrárny však budou i nadále hlavními zdroji elektrické energie v zemi, která plánuje do roku 2030 navýšit podíl obnovitelných zdrojů na výrobě elektřiny na 20 %.3 odpovědí na Přechod k plynu se v Jižní Koreji zřejmě konat nebude, nové elektrárny budou spalovat uhlí

 1. Josef napsal:

  Jižní Korea pochopila co se děje. Některé země nechtějí dovážet uhlí , ale budou místo něho dovážet plyn. To povede k růstu jeho cen a k relativně příznivým cenám uhlí. Anglie, Nizozemí , Itálie. předá část své životní úrovně do Jižní Koreje. Hlavně že Bruselský šiml zařechtá.

  • Petr napsal:

   Vypadá to, že hlavním plánem globalistů bylo skutečně primitivní skokové nahrazení velkých uhelných elektráren velkými plynovými.
   A chtěli zopakovat starý otrokářský trojúhelník, z Evropy do Afriky průmyslové výrobky, z Afriky do Ameriky a Karibiku otroky, z otrokářských ostrovů do Evropy jedovatý cukr, tabák a rum. Nebo novější trojúhelník z Evropy na slabší Indii lodě a zbraně, z Indie do silné Číny opium, a z Číny do Evropy porcelán a čaj.
   Proto teď musí Siemens i GE náhle snížit své nové výrobní kapacity na plynové turbíny o polovinu až 2/3.
   Protože se jim trojúhelník ze Západu půjčky a plynová infrastruktura na zakapalňování a lodě do Arábie, z Arábie vynucený plyn do Japonska, Koreje a dalších nových průmyslových zemí, a z těchto průmyslové výrobky na Západ dokončit nepodaří.

   Holt éra robotů a umělé inteligence přišla dříve než se čekalo, a na Západě před obchoďáckými globalisty schopnými prodávat i své bílé matky, budou mít výhodu státy se silným robotickým průmyslem jako Německo, Česko a i USA, které s nasazením všech místních nacionalistů zvládnou za Trumpa narvat rychle veškeré peníze do bleskové výstavby centrálních robotováren na svém území.

   Ale samozřejmě velkou budoucnost má stále plyn decentralizovaný uprostřed severních měst ovšem formou primárně menších tepláren pro bytové bloky s kogenerační výrobou elektřiny, která má správné maximum v zimě v obdobích maximálního chladu a tmy.
   Spalovat obří kvanta vždy dražšího plynu nuceně i v létě, byla od začátku chyba, která globalistické plány nakonec zhatila.

   • Martin Hájek napsal:

    Není to ani tak plán globalistů, jako hlavně plán Siemensu a GE. Plynové turbíny se neprodávají, na trhu je zhruba čtyřnásobný převis kapacit nad poptávkou. S tím už bylo na čase něco udělat… Co se nepovede v Koreji, povede se určitě v EU. Teprve až vyhlašování regulačních stupňů pro průmysl snad přiměje EU k rozumu. Belgie je už velmi blízko, další budou následovat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *