ERÚ: Revoluce v tarifech u elektřiny přijde v roce 2017

Chystané změny v tarifních systémech, které mají vstoupit v platnost 1. ledna 2017, mají upravit podmínky na trhu tak, aby náklady na provoz elektrizační sítě byly rozloženy mezi všechny účastníky spravedlivěji, než je tomu dnes.

Nové tarifní struktury nemají přinést žádný příjem provozovatelům soustav ani energetickým společnostem . O veškerých změnách bude ERÚ informovat odběratele v průběhu následujícího roku.

„Chceme odběratelům elektřiny umožnit porovnání, kolik utrácejí za svou spotřebu dnes a kolik utratí v rámci nového tarifního systému. Proto budeme po celý rok 2016 informovat širokou veřejnost, jaké změny se chystají a proč,“ uvedl místopředseda ERÚ Jan Nehoda.

Více o nové tarifní struktuře v našem podrobném článku zde.

Volbou správné velikosti jističe mohou odběratelé ušetřit

Změna tarifních struktur by se měla projevit především v podobě změny plateb za rezervovaný příkon. Ušetřit by měli zákazníci se správně dimenzovanou velikostí rezervovaného příkonu a jemu odpovídající spotřebě.

Naopak negativně se změna dotkne odběratelů s nadbytečně vysokým rezervovaným příkonem či příliš velkým hlavním jističem v případě domácností, a dále odběratelů využívajících topné tarify v případě, kdy elektřinou netopí.

„Například u nové tarifní struktury v elektroenergetice budu trvat na tom, aby byla přijata taková opatření, která umožní snížit případné negativní dopady na ty nejvíce chudobou ohrožené skupiny obyvatel,“ uvedla již dříve předsedkyně ERÚ Alena Vitásková.6 odpovědí na ERÚ: Revoluce v tarifech u elektřiny přijde v roce 2017

 1. energetik napsal:

  Jak která revoluce, ta větší co se týká domácností bude už od 1.1.2016. Už se těšíte na měsíční paušál za jistič 3x32A = 2555Kč?
  http://www.solarninovinky.cz/?zpravy/2015103001/vyzva-pripominkujte-tarifni-revoluci-ktera-zpusobi-sokovou-kuru-pro-domacnosti#.VjMGLo42smI

 2. Petr Žoha napsal:

  Jsme zemí chalupářů, pokud je chcete všechny naštvat, zaveďte NTS elektřiny.
  Na oslavu by všichni mohli současně spustit svoje cirkulárky a prověřit jak tento systém funguje.

 3. Luboš Chatař napsal:

  ČEZ nejprve zřídil sazbu pro chalupáře D61d, kde je VT a NT. Až si to všichni nechali předělat a hlavně předělávku ZAPLATILI, tak tuto sazbu ZRUŠÍ !!! Další výje-b se zákazníky jako s přímotopy. Toto se děje vše za tiché účasti naší vlády. Vláda přečachrovala všechny strategické společnosti do rukou soukromníků a už zákazníci bohužel několik let sklízejí úrodu.

 4. Marie Zezulková napsal:

  Opět budou nejvíc platit Ti, co na to nemají… Chalupáři, lidé na vesnicích, kteří sem tam použijí nějaký větší spotřebič, malé domácnosti a Ti, co se snaží energií šetřit. Oni nemají hold dobré kamarády na správných místech.

 5. Martin napsal:

  Včera jsem se informoval o cenách a chystající se změně plateb v ceníku cezu je jasně napsáno kolik to bude od 1.1.2017 cena 28,99kč za A z jističe vč. dph. Lichva, Krádež, Zlodějina. Jen pro úplnost je to při jističi 1x25A je to 8697Kč/rok a 3x25A – 26091Kč/rok a to jste neodebrali zatím ani 1kWh. Ve mě se to vaří a každý komu to není jedno by měl zapracovat u voleb.

 6. Marie Žáková napsal:

  To jste mě pěkně nastvali s novými cenami elektřiny nejvíce na to doplatí jednoclene důchodci s malou s potřebou a malým důchodem už tak obrací každou korunu a chataři proč mají platit za něco co nespotrebuji měli byste se stydět!!!!!!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *