Alpiq zajistí technologii pro závod na kompletaci větrných turbín

Švýcarská energetická společnost Alpiq vyhrála kontrakt na dodávku technologie pro nový energetický závod v Cuxhavenu (Německo). Závod na kompletaci turbín pro offshore větrné elektrárny by měl být uveden do provozu příští rok v červnu a pro Alpiq má tento kontrakt hodnotu zhruba 1,1 miliardy korun.

Společnost Alpiq se v kontraktu pro nový závod na kompletaci větrných turbín zavázala k návrhu a implementaci technologií. Alpiq tak bude zodpovědný za instalaci sanitárních zařízení, vytápění a větrání, elektrických rozvodů, výtahových systémů, zavlažování, měřících a řídících systémů. Hodnota kontraktu pro Alpiq je 44 miliónů švýcarských franků, což je zhruba 1,1 miliardy korun.

Srdcem závodu, ve kterém bude společnost Siemens kompletovat gondoly větrných elektráren, je 320 metrů dlouhá, 160 metrů široká a 30,5 metru vysoká hala. Pro Siemens půjde o první takovýto závod v Německu.

„Zahájení provozu tohoto závodu je plánováno v polovině roku 2017. Koordinace dodávky všech technologií v takto krátkém termínu je jednou z velkých výzev tohoto projektu. Tímto kontraktem Alpiq ukazuje svoje know-how pro realizaci náročných projektů technického vybavení budov,“ stojí v tiskové zprávě.

Alpiq v České republice

Společnost Alpiq působí od roku 2008 také v České republice jako nezávislý výrobce elektrické a tepelné energie. Mimo jiné provozuje elektrárnu v Kladně, která disponuje celkem pěti bloky s celkovým elektrickým výkonem přes 500 MWe, z nichž dva jsou paroplynové. Kromě elektrické energie dodávají zdroje v Kladně také energii tepelnou. Alpiq dále provozuje teplárnu ve Zlíně.

Eleketrárna Kladno (Zdroj: Alpiq Generation (CZ))

Elektrárna Kladno (Zdroj: Alpiq Generation (CZ))

Zdroj úvodní fotografie: AlpiqNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *