Offshore větrný park Lillgrund, Švédsko. Autor: axelivarsson

Británie schválila výstavbu nejvýkonnějšího offshore větrného parku světa

Spojené království udělilo souhlas k rozvoji projektu Hornsea Project Two, který se po svém dokončení stane nejvýkonnějším větrným parkem světa. Až 300 turbín s celkovým výkonem 1,8 GW zajistí dostatek energie pro 1,6 milionů domácností.

Dánská společnost DONG Energy v současné době pracuje na několika významných offshore projektech u pobřeží Spojeného království, včetně projektu Hornsea Project One o výkonu 1,2 GW, který by měl být dokončen již v roce 2020.

„Offshore větrné zdroje jsou na cestě k pokrytí až 10 % poptávky po elektrické energii ve Spojeném království do roku 2020,“ říká Huub den Rooijen, ředitel divize Energy, Minerals and Infrastructure u organizace The Crown Estate.

„Hornsea Project Two je obří potenciální infrastrukturní projekt, který by mohl poskytnout dostatek zelené energie pro 1,6 milionů britských domácností. Projekt takového rozsahu nám pomůže v našem úsilí snižovat cenu elektrické energie z offshore větrných elektráren a demonstruje naše odhodlání investovat ve Spojeném království.“
Brent Cheshire, předseda DONG Energy pro Spojené království

Rozlehlé větrné parky jsou nicméně často cílem kritiky sdružení zabývajících se ochranou ptactva. Podle organizace Royal Society for the Protection of Birds (RSPB) mohou mít plánované projekty devastující efekt na populaci terejů a racků.

„Tento větrný park v kombinaci s dalšími parky v Severním moři s sebou nese nepřijatelnou míru rizika pro tyto druhy,“ varuje RSPB.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *