Gamesa, větrný park v indii. Zdroj: Gamesa

Akcie společnosti Gamesa vzrostly po zprávě o zájmu Siemensu o 20 %

Akcie španělského výrobce větrných turbín skupiny Gamesa vzrostly o více než 20 % po zprávě médií, že strojírenský gigant Siemens má zájem podat společnosti nabídku na její převzetí.

V následném prohlášení pro regulátora trhu Gamesa nepotvrdila, že by byla s německou firmou v kontaktu, ale prozradila, že v souvislosti se zprávou nebylo učiněno žádné rozhodnutí a nebyla vytvořena žádná dohoda.

„Co se týče zpráv a dohadů o možném vytvoření korporátu mezi Gamesa a Siemens, společnost Gamesa v rámci své běžné činnosti pravidelně analyzuje strategické příležitosti prezentované skupině,“ dodala Gamesa v prohlášení.

Podle zprávy španělského deníku El Confidencial, který citoval zdroje se znalostí plánu Siemens, požádal Siemens Deutsche Bank o prozkoumání možné akvizice španělské skupiny. Siemens byl v kontaktu se společností Iberdola, která drží v Gamese podíl 19,7 %, ohledně jejích budoucích plánů.

Mluvčí Gamesy, Iberdola a Siemens odmítli tuto událost komentovat.

Analytici Barclays jsou opatrní

Podle mezinárodní bankovní a finanční společnosti Barclays není načasování společnosti Siemens ideální.

„Vzhledem ke smíšeným výsledkům společnosti Siemens v řízení své vlastní části podnikající v oblasti větrných elektráren (problémy s kvalitou a prováděním instalací) bychom potřebovali vidět nějaké přesvědčivé argumenty, jak by nový společný subjekt mohl fungovat lépe.“
z vyjádření Barclays

Úvodní fotografie: Větrný park v indii, zdroj: GamesaNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *