Česká ZVVZ bude bojovat s emisemi v Číně

Česká strojírenská společnost ZVVZ bude pomáhat ekologizovat čínské ovzduší v provincii Liao-ning na severovýchodě Číny. Vše bude zastřešovat její dceřiná společnost ShenYang. Celkem se jedná o 600 malých tepláren a první teplárny by mohly být ekologizované již letos.

Česká společnost ZVVZ se zavázala zlepšit ovzduší v čínské metropoli Šen-jang, sedmimilionovém hlavním městě provincie Liao-ning. K splnění této zakázky se spojila s Liaoning Qingyuan Environmental Protextion Group a podepsala s ní rámcovou smlouvu o spolupráci.

Hlavní náplní ZVVZ bude úprava komínů tepláren v Šen-jangu tak, aby splňovaly nové emisní normy.

Systém dodávek tepla v městě Šen-jang je realizován zejména malými teplárnami. V celé metropoli se jich nachází kolem 600 a představují tak velkou zátěž pro místní ekosystém.

„Plány vznikly na státní úrovni a my je pomáháme ve městě realizovat a škodliviny dostat na dané emisní limity. Proto se snažíme získat nejnovější technologie. A protože standardy vstoupily v platnost teprve nedávno, velká část ze zmiňovaných zdrojů potřebuje odsiřovací technologii,“ uvedl Liu Hongtao, generální sekretář Šen-jangské teplárenské asociace, která zastřešuje 248 teplárenských společností.

Čína se jako jeden z velkých světových znečišťovatelů ovzduší zavázala, že učiní nápravy. Od roku 2015 tak v Číně platí nové ekologické standardy.

Šen-jang jako vstupní brána na čínský trh

Česká společnost chce použít technologii založenou na kombinaci odsiřování dávkováním sody do spalin a látkových filtrů.

„V Číně je ale uhlí hlavní energetickou surovinou. Jsme proto velmi rádi, že s pomocí zařízení dodaného ZVVZ budeme moci snížit emisní hodnoty uhelných kotlů na stanovené standardy,“ dodal Liu Hongtao.

Tato zakázka by mohla podle Ma Siao-lunga, předseda představenstva společnosti Liaoning Qingyuan Environmental Protextion Group, otevřít cestu i do dalších čínských provincií. Toto by bylo v souladu s firemní strategií ZVVZ Group, jak uvádí její generální ředitel Miloslav Mácha. Cílem společnosti ZVVZ je posílit pozici ZVVZ na čínském trhu v segmentu odsiřování, odprašování a odlučování průmyslových spalin.

Zdroj úvodní fotografie: ZVVZ

Autor:Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *