Doosan Škoda Power upevňuje svou pozici na latinskoamerickém trhu

Plzeňská Doosan Škoda Power svojí další zakázkou upevňuje svou pozici dodavatele parních turbín na latinskoamerickém trhu. Škoda tímto projektem navýší svůj instalovaný výkon v této oblasti na 2400 MW. Čas ukázal, že orientace Škody na tento trh je správná.

Na konci tohoto roku dodá plzeňská Škoda Doosan Power svojí dosud výkonově největší parní turbínu na latinskoamerický trh. Parní turbína, které bude instalována do uhelné elektrárny u města Mejillones v Chile, disponuje výkonem 375 MW. Na celý projekt jsou kladeny obzvláště vysoké nároky, protože v celé lokalitě se velice často vyskytují zemětřesení.

„Po úspěších Doosan Škoda Power v chilských projektech CCPP Kelar a CSP Atacama nový projekt EIM1 potvrzuje, že orientace na latinskoamerický trh je správnou cestou,“ uvedl David Zeman, manažer oblasti.

Celá zakázka má být hotova v polovině roku 2018, ale parní turbína spolu s generátorem budou dodány již letos, dodává David Zeman. Na zakázce se podílí i mateřská společnost Doosan, která dodá pro uhelnou elektrárnu kotel.

Společnost Doosan Škoda Power má v současné době desetinový podíl na celosvětové výrobě parních turbín, přičemž tento podíl stále roste. Rok 2015 byl rekordní v objemu přijatých zakázek v hodnotě 8,5 miliardy korun. Podle generálního ředitele Jiřího Šmondrka jsou poslední léta pro firmu velice úspěšná. I přes nepříznivý stav na energetických trzích Škoda roste a zvyšuje počet objednávek.

Autor:Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *