Druhý největší americký těžař uhlí Arch Coal hlásí bankrot

Americká společnost Arch Coal, druhý nejvýznamnější těžař uhlí ve Spojených státech, požádala u amerického konkurzního soudu o ochranu před věřiteli. Společnost nyní čeká rozsáhlá restrukturalizace, která má přinést významné snížení jejího zadlužení.

Ve svém včerejším prohlášení Arch Coal uvádí, že dosáhla dohody s většinou svých věřitelů. Společnost nyní zahájí proces rozsáhlé restrukturalizace, který by měl přinést snížení jejího zadlužení o 4,5 miliard dolarů (zhruba 111 miliard Kč).

„Dnešní oznámení představuje další významný krok v našich snahách nasměrovat společnost směrem k dlouhodobému úspěchu. Po důkladném zvážení svých možností jsme se rozhodli, že realizace těchto dohod pod soudním dohledem je nejlepší cestou, jak utužit naši situaci a posílit naši finanční pozici. Jsme přesvědčeni, že tato komplexní restrukturalizace zesílí pozici společnosti jako rozsáhlého a nízkonákladového poskytovatele služeb.“
John W. Eaves, generální ředitel společnosti Arch Coal

Významný americký těžař se potýká se špatnou finanční situací od roku 2011, kdy dokončil akvizici společnosti International Coal Group za více než 3,4 miliardy dolarů. Prudký pokles cen uhlí, zvyšující se nároky na redukci emisí a pokles poptávky v Číně však uvrhly společnost do hlubokých dluhů.

„Souběh ekonomických problémů a regulatorních překážek v průběhu několika posledních let ochromil uhelný průmysl,“
uvedl John Drexler, finanční ředitel společnosti Arch Coal

Společnost, jež stojí v USA za více než desetinou domácí produkce uhlí a disponuje zásobami více než 5 miliard tun této suroviny, však věří, že má dostatek financí k pokračování svého chodu.

Z důvodu padajících cen uhlí muselo v USA vyhlásit bankrot již několik těžebních společností. Nízké ceny uhlí rovněž donutily některé společnosti prodat své doly zcela zdarma, jelikož náklady na jejich uzavření by byly příliš vysoké.

Zdroj úvodní fotografie: Kimon Berlin

Štítky: , ,


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *