E.ON dokončil prodej svých aktiv v Severním moři

E.ON prodal poslední část svých aktiv v Severním moři za 120 milionů dolarů britské společnosti Premier Oil. Společnost chce prodejem aktiv snížit svůj dluh až o 620 milionů dolarů. Premier Oil z prodeje ihned těží díky své pozici v britském daňovém prostředí.

E.ON ustupuje z oblasti průzkumu nových potenciálních nalezišť ropy a zemního plynu. Takto si lze dle deníku The Guardian vyložit chování energetického giganta, který prodejem aktiv v Severním moři získá 120 milionů dolarů. E.ON k prodeji řekl, že získané finance by měly mít zásadní dopad na snížení jeho dluhu v který dosahuje 2 miliard dolarů.

„Tato transakce jenom dále posílila naše finanční portfolio a poskytuje nám flexibilitu k implementaci naší strategie a přeskupení skupiny. Premier má ve Velké Británii dlouhou historii a jsme přesvědčeni, že společnost bude navazovat na tento úspěch i v budoucnu.“

Michael Sen, finanční ředitel společnosti E.ON

Větší plánovaný prodej svých aktiv oznámil E.ON již v létě minulého roku. Poslední transakcí dokončila německá společnost proces prodávání svého majetku v Severním moři. Zřejmě největší prodej uskutečnila společnost v říjnu 2015, kdy prodala majetek v hodnotě 1,6 miliardy dolarů ruskému miliardáři.

Sílící hráč Premier Oil

Aktiva německého giganta, která se skládají především z vydaných licencí, koupila nezávislá britská společnost Premier Oil. Premier Oil sídlí v Londýně a orientuje se především na průzkum nových potencionálních těžařských oblastí v Severním moři, jihovýchodní Asii, u Pákistánu a Falkland.

Britská společnost již delší dobu profituje z nákupu aktiv z oborů zabývajících se ropou a zemním plynem díky současným nízkým cenám. Prodej ještě musí projít přes britské regulátory a akcionáře Premieru. Dokončení prodeje se odhaduje na první polovinu letošního roku.

Zdroj úvodní fotografie: offshoreenergytoday.com

Autor:Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *