EU a Egypt podepsali memorandum o porozumění o strategické spolupráci v energetice

Na konci dubna se eurokomisař Miguel Arias Caňete setkal s vládními zástupci Egypta na energetickém fóru v Káhiře. Výsledkem je memorandum o porozumění a projednání možnosti, že by se z Egypta stal energetický uzel do Evropy.

Eurokomisař pro energetiku a životní prostředí Miguel Arias Caňete zavítal do Egypta, kde při této příležitosti byl zorganizován první ročník energetického fóra pro udržitelnou energetiku za účasti Evropské unie a zástupců Egyptské arabské republiky.

„Jako globální lídr přechodu k čisté energetice chce EU podporovat Egypt prostřednictvím sdílení zkušeností, technické a finanční podpory a mobilizace mezinárodních finančních zdrojů. Potřebujeme nejen veřejné prostředky, ale i soukromé investory, abychom urychlili egyptskou energetickou transformaci k většímu podílu OZE, modernizaci sektoru s plynem a opět přeměnili Egypt na energetický uzel.“ eurokomisař  Miguel Arias Caňete

Při této příležitosti bylo podepsáno memorandum o porozumění o strategické spolupráci v oblasti energetiky mezi EU a Egyptem. Tato dohoda aktualizuje spolupráci v energetice a podporuje snahu EU o přechod k čisté energetice. Zároveň má zajistit diverzifikci zdrojů pro EU, která se nyní snaží najít nové cesty pro dopravu plynu a ropy do Evropy přes severní Afriku.

Autor:

Štítky: , ,


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *