Labouristé v Anglii chtějí zelenou energii pro většinu domácností do roku 2030

Britská Labouristická strana zveřejnila nové plány a cíle v oblasti energetiky. Jejich plánem je, aby do 12 let byly téměř všechny domácnosti a podniky napájeny bezemisní elektřinou z větrných, solárních a jaderných zdrojů.

Strana tak chce jít dále než současná vláda a má ambicióznější cíle. Stínová ministryně průmyslu, Rebecca Long-Bailey, oznámila, že strana se zavazuje ke snížení emisí skleníkových plynů na nulovou hodnotu do poloviny století. To je větší cíl, než jaký má v současné době EU, kterou Anglie opouští. I současná vláda konzervativců počítá do roku 2050 s cílem 80% snížení emisí.

Long-Bailey, která by mohla být příštím lídrem labouristů, se nechala slyšet, že původní cíle strany při vyjednávání byly ještě vyšší. V plánu je, že do roku 2030 bude 85 % elektřiny poskytováno z obnovitelných a nízkoemisních zdrojů. V současnosti OZE a jádro dodávají do energetického mixu Spojeného království 50 % elektřiny. Navýšení tohoto podílu by si tedy vyžádalo sedminásobné posílení offshore větrných parků a ztrojnásobení solárních instalací, aby 20 miliónů domácností mohlo být napájeno zelenou elektřinou.

„Potenciální benefity z přechodu na udržitelnou ekonomiku jsou enormní a my se chceme ujistit, že z toho budou těžit všichni.“

stínová ministryně průmyslu Rebecca Long-Bailey

Labouristé chtějí také odstranit legislativní bariéry, které značně zpomalily výstavbu onshore větrných elektráren a rádi by docílili toho, aby se do roku 2030 zdvojnásobil jejich počet. Také se chtějí věnovat energii potřebné pro vytápění. I zde mají neskromné cíle – snížení energetické náročnosti budov na čtvrtinu a energii potřebnou pro vytápění dodávat alespoň ze 44 % pomocí obnovitelných zdrojů.

Autor:4 odpovědí na Labouristé v Anglii chtějí zelenou energii pro většinu domácností do roku 2030

 1. Petr napsal:

  Házet číslama a zvláště procentama umí překrásně (hnízdo lichvářů se vskutku nezapře), ale na házení lopatou se jim nějak nedostává lidí, třeba nejpracovitější Poláci už jim z toho jejich multikulturního zahnědlého ráje utíkají zpět do chudší, ale pro klidný a celkově spokojenější život vhodnější domoviny, i když tam to teda přehání zas na druhou stranu, a alespoň to uhlí v domácnostech by mohli nahradit plynem, jenže dostali rozkaz čekat přez rok 2019 jak dopadne konflikt s Ruskem.

  • Pavel napsal:

   Komouši, kteří momentálně ovládají britské labouristy (ostatně jako každý komouš) neumí ani počítat ani házet lopatou. Umí jen pustě žvanit, lhát, podvádět, krást a vraždit.

   • Sailfish napsal:

    Tak minimálně ti Českoslovenští komouši přece jen něco postavili. Z hlediska energetiky je na tom VB lépe než Belgie, kde se úplně zbláznili a ta je pořád součástí EU, takže to oslabí i nás.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *