Siemens Gamesa dodá 67 větrných turbín do Norska

Dodavatel větrných turbín Siemens Gamesa Renewable Energy dodá celkem 67 větrných turbín do norského větrného parku Nordlicht. Instalovaný výkon vznikajícího větrného parku má být 281 MWe.

Společnost Siemens Gamesa Renewable Energy dodá celkem 67 větrných turbín pro nový větrný park Nordlicht. Siemens Gamesa dodá modernizované větrné turbíny OptimaFlex SWT-DD-130. Větrná turbína s přímým pohonem OptimaFlex SWT-DD-130 má instalovaný elektrický výkon 3,9 až 4,2 MWe.

Větrné turbíny budou instalovány na dvou horách v blízkosti města Tromsø. Celkem 47 turbín bude nainstalováno na hoře Kvitfjell a zbylých 20 turbín bude vybudováno na hoře Raudfjell. Celkový instalovaný elektrický výkon bude 281 MWe.

Nordlicht je letos největším budovaným větrným parkem v Evropě. Po uvedení do provozu v roce 2019 bude větrný park dodávat elektrickou energii pro přibližně 50 000 norských domácností. Všechny větrné turbíny budou vybaveny a optimalizovány tak, aby odpovídaly místním povětrnostním podmínkám. Dále budou vybaveny technologií odmrazování a digitální regulací.

„Jsme hrdí na instalaci větrného parku Nordlicht, protože Norsko je významným trhem s vynikajícími větrnými podmínkami a vhodnými místy. Tento projekt ukazuje sílu společnosti Siemens Gamesa Renewable Energy, která poskytuje rozšířenou působnost díky naší uzké spolupráci s divizemi Siemens AG. V úzké spolupráci se zákazníkem jsme dosáhli optimalizovaného návrhu. Zavedené inovace, jako je technologie větrných turbín OptimaFlex a náš servisní program, umožní prodloužit provozní dobu.“ říká Ricardo Chocarro, generální ředitel divize Onshore společnosti Siemens Gamesa Renewable Energy.

Hlavním investorem projektu je německý penzijní fond Ärzteversorgung Westfalen-Lippe. Transakce byla strukturována a spravována společností Prime Capital. Spoluvlastníkem projektu bude Siemens Financial Services.

Zdroj úvodní fotografie: Windmesse

Autor:Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *