Solární elektrárna v Africe

Solární energie je řešením pro Afriku, říká britský ministr

Britský ministr pro mezinárodní rozvoj Grant Shapps tvrdí, že levné solární panely mohou zapříčinit solární revoluci v Africe. Potvrzuje se odhodlání Velké Británie pomoci rozvoji solárního trhu. Solární energie má být klíčem k otevření potenciálu afrického kontinentu.

Grant Shapps sdělil delegaci afrických vůdců na schůzi OSN, že přeměna energetiky subsaharské Afriky bude na každém kroku podporována Velkou Británií. Solární energie má být klíčem k potenciálu celého kontinentu.

Dle Shappse se na mnoha místech afrického kontinentu hledá spolehlivá a finančně dostupná elektrické energie. S poklesem ceny a zvyšováním účinnosti solárních panelů chce VB zajistit, že domácí solární elektrárny budou hrát rozhodující roli v jejich celosvětovém programu.

„Vlády, investoři a pomocné organizace mají možnost pokořit regulatorní překážky, přitáhnout nové finance a zažehnout solární revoluci po celé Africe. Británie bude hrát vůdčí roli v uskutečnění tohoto plánu. Toto není pouze správná věc, ale je to také v národním zájmu Velké Británie, abychom vytvořili více prosperující a bezpečnější svět pro nás všechny,“ řekl Shapps.

Ministr dále dodal, že nedostatek čisté a spolehlivé elektřiny zpomalil sociální a ekonomický růst na mnoha místech Afriky. Rychle se rozvíjející africký solární trh láká většinu předních britských společností z oboru a jedná se tak i o dobrou ekonomickou příležitost.

Summit v New Yorku

Setkání OSN v rámci programu udržitelného rozvoje se konalo v New Yorku. Na setkání se přijala nová iniciativa s globálními cíly, které mají vytvořit strategii na zajištění světové dostupnosti energie do roku 2030.

Ministrovo poselství ho bude doprovázet na prvním setkání G20 na téma energetické dostupnosti v subsaharské Africe, které začíná prvního října v Istanbulu.

Prohlášení, které podporuje solární energii, se může zdát v rozporu s domácí politikou. Konzervativní vláda nedávno oznámila plán, který obsahuje razantní škrty na dotační plány, zejména FIT a ROC (Renewable Obligation Certificate). Ty byly motorem pro domácí solární průmysl.

 

Autor úvodní fotografie: Green Prophet

Autor:Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *