Singapurský pilotní projekt zavede do ulic tohoto městského státu autonomní autobusy. Jezdit by měly začít v příštím roce a nabíjeny budou z 300kW nabíjecích stanic v podobě pantografu v konečných stanicích.

Na projektu se podílí společnost Volvo, Singapurská univerzita Nanyang Technological University (NTU) a ABB, které do Singapuru dodá své rychlonabíjecí stanice. V první fázi, která má být spuštěna na začátku roku 2019, budou pomocí nabíjecích stanic nabíjeny 2 autonomní elektrobusy.

Stejnosměrné rychlonabíjecí stanice s příkonem 300 kW budou schopny baterii autobusu nabít za 3 až 6 minut. Využito bude otevřené rozhraní Oppcharge, které je navrženo pro dobíjení autobusů a které se již v Asii využívá. Dobíjení bude probíhat pomocí pantografu umístěného v konečných stanicích a neomezí tedy autobusy v běžném provozu.

“Jedná se o velmi důležité posílení našeho portfólia elektromobility, což zákazníkům poskytne maximální flexibilitu pro každodenní provoz. Během špičky mohou autobusy jezdit bez dobíjení. Naopak mimo špičku mohou být autobusy dobíjeny. Na kratších trasách mohou dokonce jezdit celý den bez nabíjení a nabít se v noci.” Hakan Agnevall, prezident Volvo buses

Systém se v počátku bude skládat z nabíjecích stanic umístěných na konečných stanicích, dvou 12 metrových autobusů Volvo 7900 Electric a  autonomního systému řízení založeného na platformě Volva. Bude se jednat o vůbec první použití systému autonomního řízení Volva ve veřejné dopravě. Autobusy Volvo 7900 jsou nyní výrobcem nabízeny s kapacitou baterií 150, 200 a 250 kWh. Udávaný dojezd je kolem 200 km, v závislosti na velikosti baterie a profilu trasy. Autobusy je možno dobíjet i pomocí kabelu s koncovkou CCS, v tomto případě je ovšem příkon omezen na 250 kW.

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *