Prodejce stlačeného zemního plynu (CNG) pro dopravu Bonett hodlá letos v Česku otevřít 15 nových plnicích stanic. Do rozšíření své sítě investuje více než 100 milionů korun. Uvedla to dnes společnost v tiskové zprávě. Nyní firma provozuje 18 plnicích stanic.

„Naše investice do CNG technologií již dosáhla téměř 200 milionů korun, letos to bude dalších více než 100 milionů korun,“ uvedl místopředseda představenstva Bonett Gas Investment Václav Holovčák.

Plány Bonettu do roku 2017 počítají s minimálně 40 vlastními plnicími stanicemi.

Na přelomu května a června otevře firma stanici v Hradci Králové v Koutníkově ulici. V Hradci půjde o druhou stanici Bonettu. V Královéhradeckém kraji Bonett plánuje vybudovat další vlastní stanice.

Po stanici v Jičíně, kterou otevřel letos, v červnu dokončí CNG stanici ve Vrchlabí, 800 metrů od závodu Škoda Auto. Letos Bonett plánuje nové stanice ještě v Turnově, Hodoníně, Havlíčkově Brodě, Plzni a dalších městech.

Honda Civic CNG
Popularita CNG jako alternativního paliva pro provoz vozidel v České republice dlouhodobě roste. Zdroj: Mariordo

Bonett je největším prodejcem CNG do vozidel v ČR. Působí na českém a slovenském trhu, orientuje se na investice, provozování a dodávky stanic na alternativní paliva. Skupina provozuje pod značkou Bonett Eurogas 18 CNG stanic a má podíl 15 procent na prodeji CNG v ČR.

Zdroj úvodní fotografie: Český plynárenský svaz

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *