Společnosti Vetas představila plán na zmírnění dopadů uzavření jednoho ze svých španělských závodů. Plán má pomoci „řádnému ukončení výroby“ a pomoci hledat potenciální investory, kteří by v severním Španělsku mohli převzít infrastrukturu a zaměstnance.

Po zveřejnění plánu předního světového výrobce větrných turbín Vestas na uzavření své továrny u španělského města Leon společnost představila vládě a místní samosprávě plán na zmírnění dopadů. Přímý dopad bude mít uzavření závodu na jeho 370 zaměstnanců.

Plán obsahuje 3 hlavní body:

  • zachování nejvyššího možného počtu pracovních míst realokací zaměstnanců do jiných poboček firmy,
  • hledání potenciálních investorů, kteří by pokračovali v činnosti,
  • návrh na podporu subdodavatelů, kteří budou dotčeni uzavřením výrobního závodu.

„Jako ukázku kompromisu mezi námi, zaměstnanci a dodavateli jsme představili místní samosprávě plán opatření, o kterém se nyní diskutuje. Doufáme, že dojde k jeho přijetí, aby bylo zajištěno co nejplynulejšímu ukončení aktivit v Leonu. “  Jean-MArc Lechene, provozní ředitel Vestas

S poklesem poptávky po zastaralých 2MW turbínách a turbíně V90-3.0 MW, má fabrika, která výhradně vyráběla tyto produkty, malé vytížení a přestala být konkurenceschopnou. Lechene uvedl, že uzavření nemá souvislost s přesunem výroby do jiných zemí, jako je například Čína, ani se stávkami a politickou situací ve Španělsku.

Dle jeho slov parky o stejném instalovaném výkonu s turbínami 4 MW potřebují polovinu zařízení ve srovnání s 2MW turbínami a tím klesá i celkový počet hodin práce potřebný k jejich výrobě. Každopádně Vestas neplánuje odchod ze Španělska a plánuje rozšířit linku v závodě Viviero a v současnosti také investuje 30 mil. EUR do výrobny Daimiel, kde se budou vyrábět lopatky typu V150.

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *